Powitanie nowego Księdza Proboszcza

W niedzielę 19 grudnia 2010 roku funkcję proboszcza w naszej parafii objął ks. Wojciech Sroka, zastępując dotychczasowego proboszcza, ks. Janusza Maziarkę, którego Biskup Tarnowski skierował do parafii w Radłowie. Uroczyste przekazanie aktu mianowania nowemu Proboszczowi odbyło się podczas Mszy św. o godzinie 8.00.

Ksiądz dziekan Stanisław Salaterski odczytał stosowny akt wydany przez bpa Wiktora Skworca oraz przedstawił parafianom nowego Proboszcza. Księdza Wojciecha Srokę przywitali także przedstawiciele Rady Parafialnej, życząc błogosławieństwa Bożego i wyrażając gotowość do współpracy.

Ksiądz Wojciech Sroka ma 43 lata, pochodzi z parafii Słopnice Dolne koło Limanowej. Przybył do Świebodzina z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie, gdzie pełnił funkcję wikariusza. Tak więc Świebodzin to jego pierwsza placówka proboszczowska – mamy nadzieję, że nie tylko zdobędzie tu doświadczenie w kierowaniu parafią, ale również dobrze poczuje się w naszej wspólnocie.

Kierując do parafian pierwsze słowa, ks. Wojciech nie krył swojego zaskoczenia niespodziewaną decyzją Księdza Biskupa o mianowaniu go proboszczem w Świebodzinie. Zaznaczył, że rozumie nasz smutek z powodu rozstania z poprzednim proboszczem, tak bardzo cenionym i lubianym. Ma jednak nadzieję, że dobrze ułożą się nasze wzajemne relacje. Deklarując otwartość na wszelkie inicjatywy, prosił o współpracę i podpowiedzi w sprawach służących dobru Kościoła i parafii.

Drogi Księże Wojciechu!

U początku tej niełatwej, nowej drogi w Twoim kapłańskim powołaniu życzymy Ci obfitego błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha. Niech Matka Boża z Lourdes, którą szczególnie czcimy w naszej parafii, oraz św. Maksymilian M. Kolbe, nasz patron, wypraszają Ci potrzebne łaski. Szczęść Boże!