OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24. 03. 2024 r.)
Niedziela Palmowa

• Przeżywamy Niedzielę Palmową i rozpoczynamy już Wielki Tydzień. Trwajmy przy naszym Panu i Odkupicielu rozważając największe tajemnice naszej wiary: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

• Zapraszamy na spotkanie Modlitewne Apostolatu Maryjnego w środę pół godziny przed Mszą Św.

• Parafianie przyjeżdżający z zagranicy oraz ci, którzy nie mieli wcześniej możliwości przystąpić do spowiedzi, będą mogli skorzystać z sakramentu pokuty w Wielki Czwartek od godz. 21.00 do 22.00 i w Wielki Piątek od godz. 22.00 do 23.00.

• Zachęcam młodzież, Dziewczęcą Służbę Maryjną do wpisania się na listę w salce parafialnej do czuwania przy Panu Jezusie w „Ciemnicy” i w Grobie.

• W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00.

• W Wielki Piątek od godz. 8:00 odwiedzę chorych z posługa sakramentalną.

• W Wielki Piątek o godz. 8.00 zapraszam na Drogę Krzyżową, szczególnie tych, którzy nie będą mogli przyjść na nabożeństwo wieczorne. Następnie adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy”. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii Męki Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 23.00. O godz. 22.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa przygotowana przez nauczycieli z naszej parafii. W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00.

• W Wielki Piątek obowiązuje wiernych post ścisły i abstynencja, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat) i ograniczenie liczby posiłków do trzech (od 18 do 60 lat). Zachęcam także do tradycyjnego zachowania postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Na Wielki Piątek przystrójmy wszystkie Krzyże na terenie naszej parafii. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu chrześcijańskiego w Ziemi Świętej.

• W piątek i sobotę o godzinie 15.00 zapraszam na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny Nowenna odprawiana będzie 15 minut przed Mszą św. popołudniową.

• W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00. Niech to będzie także czas adoracji przy Grobie Pańskim, zwłaszcza rodziców z małymi dziećmi.

• W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się na placu kościelnym o godz. 18.00; proszę o przyniesienie świec.

• Procesja Rezurekcyjna odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.30, a po niej Msza św. Proszę o przygotowanie na procesję pocztów sztandarowych i osób niosących feretrony.

• Bardzo dziękujemy 1 rodzinie za złożoną ofiarę w wysokości 400 zł. na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za ofiarność!!!

• Koło Gospodyń Wiejskich ze Świebodzina bardzo dziękuje za okazane serce i hojność darczyńców podczas świątecznego kiermaszu.

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Sabiny Stefanów i P. Anny Pieczonka za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodziny P. Edyty Szwalec i P. Pauliny Budzik.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.

• W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności ś. p. Krystyna Warchoł, polećmy ja w naszej modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie….