OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18. 08. 2019 R.
XX Niedziela Zwykła

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii J. E. Ks. Bp Bronisława Bernackiego Ordynariusza Diecezji Odesko-Symferopolskiej. Ofiary na tacę w dzisiejszym dniu przeznaczone są w całości na potrzeby misyjne w tej diecezji. Także jest możliwość złożenia intencji mszalnych ks. Biskupowi. Bóg zapłać za otwartość serca na potrzeby misyjne Kościoła.

3. 25 sierpnia jest organizowany wyjazd do Częstochowy o godz. 05.00, rano, koszt pielgrzymki 40 zł. (jeżeli będzie cały stan autobusu). Zapisy w zakrystii.

4. Na 31 sierpnia (sobota) jest organizowana wycieczka parafialna do Sandomierza, zapisy w zakrystii. Koszt wycieczki 60 zł.-( jeżeli będzie pełny stan autobusu). W cenie: przejazd autobusem, przewodnik i 4 godzinne zwiedzanie Sandomierza, ubezpieczenie. Msza o godz. 5:30 i wyjazd o godz. 06:00. Powrót w godzinach wieczornych. Serdecznie zachęcam.

5. W ostatnim tygodniu 38 rodzin złożyło ofiarę na inwestycje w wysokości 6200 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

6. Bardzo dziękuje Kole Gospodyń Wiejskich i Łukaszowi Michałkowi za piękny wieniec dożynkowy.

7. Bardzo dziękuje P. Krystynie Michałek za uszycie obrusów do tabernakulum.

8. Bardzo dziękuje P. Stefanii Kurtyka, P. Danucie Maciak i P. Annie Gomułka za upieczenie placków na stół kapłański.

9. Bardzo dziękuję P. Andrzejowi Kamińskiemu za pomalowanie przedsionka i klatki schodowej na plebani, i za pomoc P. Leszkowi Kara, Tadeuszowi Kantorowi i Pawłowi Kamińskiemu.

10. Bardzo dziękuję, Beacie Kamińskiej, Pawłowi Kamińskiemu za przycięcie krzewów ozdobnych koło kościoła. Bóg zapłać.

11. Bardzo dziękuję rodzinom P. Marioli Seruś i P. Mieczysławy Seruś za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, wykoszenie trawy, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Urszuli Kantor i P. Danuty Maciak.

12. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

13. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecajmy orędownictwu Matki Bożej.

TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.