17. 02. 2019 R. VI Niedziela Zwykła

1. Dziękuję za ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła. Zebrana została kwota 3545,00 zł. Dziękuję także za ofiary składane dzisiaj na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Zakończyła się wizyta duszpasterska. Dziękuję wszystkim rodzinom za ciepłe i życzliwe przyjęcie. Dziękuję również za ofiary składane z okazji wizyty. Za wszelką Waszą życzliwość składam serdeczne „Bóg zapłać”. Jeżeli kogoś pominąłem, lub nie było w domu a pragnie otrzymać błogosławieństwo dla domu i rodziny to serdecznie zapraszam na umówienie się na odwiedziny duszpasterskie.

3. Pragnę przypomnieć o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki informacyjne znajdują się z tyłu na ławkach.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17: 00, serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej, na wspólną modlitwę.

5. Serdecznie zapraszam w piątek na godz. 16:00 na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Roża P. Ewy Golonka. Po Mszy Św. zapraszam na spotkanie na plebanii Różę P. Ewy Golonka.

6. W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej
o godz. 17: 00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża Franciszka.

7. W sobotę ( 23. 02. 2019 r.) w ramach Rejonowego Turnieju LSO w Piłce Nożnej Halowej, jest wyjazd na rozgrywki do Wojnicza o godz. 09: 00. W zawodach biorą udział chłopcy należący do LSO z roczników od 2003-2006.

8. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne, złożone przez 2 rodziny, w kwocie 400 zł.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świebodzinie, informuje, że zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2019/2020 będą odbywać się od 1 do 22 marca, w godz. 8:00-15:00 w sekretariacie szkoły. Obowiązek przedszkolny dotyczy dzieci z rocznika 2013, obowiązek szkolny dotyczy dzieci ur. w 2012 r. Szczegółowe kryteria przyjęć, terminy i wzory dokumentów znajdują się na stronie internetowej szkoły www.swiebodzin.szkola.pl Pragniemy nadmienić, że po kapitalnym remoncie oddziału i kompleksowej wymianie wyposażenia, istnieje również możliwość zapisywania dzieci z roczników młodszych. W szkole działa świetlica i wydawany jest obiad. Zapraszamy!!!

10. Sołtys wsi Świebodzin informuje, że dzisiaj o godz. 16: 00 w Szkole Podstawowej w Świebodzinie odbędzie się zebranie wiejskie. Pani Sołys prosi o liczny udział, ze względu na ważność omawianych spraw.

11. Bardzo dziękuję rodzinom P. Oktawi Nalepa i P. Małgorzaty Kajmowicz za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Stanisławy Golec i P. Henryki Włodek.

12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Pamiętajmy też o chorych.

13. Boże błogosławieństwo i opieka Matki Bożej niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom tego tygodnia.