09. 12. 2018 r. Druga Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W czasie Adwentu codziennie w dni powszednie o godz. 17.00 odprawiane będą „Roraty”, przeżywane w tym roku pod hasłem „Patronowie Polski.” Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami i młodzież. W najbliższą sobotę serdecznie zapraszam na Roraty o godz. 07: 00 rano, a po Mszy Św. zapraszam wszystkie dzieci biorące udział w Roratach na śniadanie, na plebanie.

2. Wraz z rozpoczęciem Adwentu, chciałbym także zaprosić dzieci i młodzież do włączenia się w dzieło kolędy misyjnej. Zwracam się z prośbą do rodziców, aby nie tylko wyrazili zgodę, ale też zachęcili swoje dzieci, do udziału w tym ważnym dziele. Spotkanie dla kolędników misyjnych będzie w czwartek po Mszy Św.

3. W sobotę 1 grudnia, przed pierwszą Niedzielą Adwentu, po systematycznym przygotowaniu w parafi Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie sześciu ministrantów z naszej parafii przyjęło posługę Lektora, są to: Mateusz Bober, Mateusz Ocłoń, Łukasz Ocłoń, Mateusz Jerzykowski, Antoni Wrona, Jakub Abramowicz. Uroczystego przyjęcia dokonał Ks. Dziekan Adam Nita w parafii pw Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie. Gratulujemy nowym Lektorom i życzymy radosnej posługi i mocy ducha, którą będą czerpać z czytania i zgłębiania Słowa Bożego.

4. We wtorek na godz. 18:00 zapraszam w imieniu P. organistki próbe chóru parafialnego.

5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się w środę tj. 12 grudnia po Mszy Św. Serdecznie zapraszam.

6. W tym tygodniu w czwartek przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Zapraszamy do modlitwy w intencji Ojczyzny podczas Mszy Świętej o godz. 17:00.

7. W piątek o godz. 16: 00 zapraszam na adoracje Najświętszego Sakramentu, bardzo proszę o poprowadzenie adoracji Różę P. Krzysztofa Jerzykowskiego, a po Mszy Św. zapraszam Różę na spotkanie, na plebanię.

8. W sobotę rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

9. Za tydzień w niedzielę tj. 16 grudnia po Mszy Św. o 10:30 zapraszam na spotkanie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komuni Św., wraz z rodzicami.

10. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca grudnia na Mszę Św. na godz. 10:30 zapraszam wszystkie dzieci, będzie także poświęcenie szopek bożonarodzeniowych, żłóbków i figur Dzieciątka Jezus, serdecznie zachecam do przyniesienia.

11. Można nabyć w zakrystii świece na stół wigilijny, w ramach prowadzonej przez Caritas akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Ofiara za małe świczki to 5 zł, za duże 12 zł., a także opłatki na stół wigilijny.

12. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest, jako Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Naszą ofiarą do puszek wesprzyjmy działalność Kościoła Na Wschodzie, Bóg zapłać za ofiary.

13. Bardzo dziękuję rodzinie, która złożyła ofiarę na cele inwestycyjne, 100 zł. Bóg zapłać za ofiarę i dobroć seca.

14. Bardzo dziękuje Różom Ojców i Matek z Kłokowej, Róży P. Ewy Golonka, Apostolatowi Maryjnemu za złożone ofiary na potrzeby misyjnej działalności Kościoła. Bóg zapłać!

15. Dziękuję rodzinom P. Marii Skowron i P. Agnieszki Skowron za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Małgorzaty Wajdy i P. Krystyny Michałek.

16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, pogłębiania wiary, wiedzy i wiadomości ze świata i Kościoła. Pamiętajmy o chorych.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprasza obfite błogosławieństwo i łaski.