OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23. 06. 2019 R.
XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej po Mszach Świętych zostanie odśpiewana suplikacja "Święty Boże, Święty Mocny...". Będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje oraz przejawy agresji wobec osób duchownych.

2. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po Mszy św.,        oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 15:00.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w czwartek 27 czerwca b.r. o godz. 17:30. Serdecznie zapraszam.

5. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18: 00 serdecznie zapraszam.

6. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci i wianków.

7. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to jednocześnie Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.  W piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Zapraszam na adoracje prywatną Pana Jezusa od godz. 17:00.

8. Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam o godz. 18:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (świętopietrze).

9. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składam serdeczne życzenia i zawierzam ojców opiece św. Józefa.

10. Bardzo dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy i zaangażowanie: rodzin z Kanady, z Kłokowej-Góry, z Osiedla nad przystankiem PKP i wzdłuż drogi na Rzuchową oraz rodzin z Kłokowej-Dołu.

11. Dzisiaj o godz. 15:00 w Porębie Radlnej będzie Msza św. za zmarłych i składka podczas Mszy św. na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać za ofiary!

12. We wtorek 25 czerwca o godz. 07:30 wyjeżdżamy z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami na pielgrzymkę dziękczynną, spotykamy się koło kościoła.

13. W dniach 22-26.07.2019 r. organizowany jest obóz szachowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży w Tyliczu i na Słowacji. Koszt wyjazdu 550zł. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie pod chórem i u pani Urszuli Kantor.

14. Wójt Gminy Pleśna informuje, że plac targowy w Pleśnej będzie czynny od dnia 27 czerwca b. r. (czwartek) serdecznie zapraszamy do odwiedzania i korzystania z tego miejsca. Zapraszam także osoby i firmy, które byłyby zainteresowane działalnością handlową. Szczegółowe informacje w Urzędzie Gminy Pleśna i na stronie internetowej gminy.

15. Bardzo dziękuję rodzinom P. Danuty Skorupa i P. Agaty Kwiatkowskiej za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Zofii Skórka i P. Lidii Dąbrowskiej.

16. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zabierając prasę pamiętajmy o chorych.

17. Solenizantów i jubilatów tygodnia otoczmy serdeczną myślą i darem modlitwy.