Uwaga - ważna informacja.

W dniu 09.10.2019 r.,  z myślą o naszych parafianach chorych oraz przebywających poza parafią, którzy chcieliby drogą internetową łączyć się z parafią, rozpoczęliśmy transmisję Mszy św., Różańca i wszystkich uroczystości odbywających się w naszym kościele zgodnie z porządkiem nabożeństw. Transmitowane będą wszystkie Msze św. zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele oraz święta, w tym również nabożeństwa różańcowe w paździrniku o godz. 17:30.

Transmisję można uruchomić, klikając w baner zamieszczony na stronie głównej lub klikając link: transmisja online.

Osoby, które posiadają telewizor z obsługą Internetu i systemem smart, mogą uruchomić transmisję bezpośrednio na telewizorze.

Najlepiej uruchamiać transmisję w przeglądarce IE lub Edge. W razie problemów technicznych z odbiorem transmisji prosimy o przesłanie ewentualnych uwag na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub o zgłaszanie ich bezpośrednio do księdza proboszcza.

Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnych nabożeństwach i do wspólnej modlitwy za pośrednictwem Internetu tych wszystkich, którzy nie mogą osobiście przybyć do kościoła.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE13. 10. 2019R.
XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Jutro (14. 10. 2019 r.) będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy modlić się w intencji Nauczycieli i Pracowników szkół. Polecajmy Panu Bogu w modlitwie Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły i przedszkola.

3. Za tydzień w niedzielę (20. 10. 2019r.) obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny w tym dniu składka przeznaczona będzie na potrzeby misyjne. Bóg zapłać za ofiarność.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 17: 30, a wniedzielę o godz. 14:30, Po nabożeństwie Msza Św. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, szczególnie dzieci i młodzież.

5. Próba chóru we wtorek o godz. 20.00. serdecznie zapraszam.

6. W ostatnim czasie 1 rodzina złożyła ofiarę na inwestycje w wysokości 150 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

7. Dzisiaj nasza schola parafialna wyjeżdża z koncertem do Koszyc Małych. Wyjazd scholi z parkingu koło kościoła o godz. 10.15. bardzo proszę o punktualność.

8. Bardzo dziękuję rodzinom P. Iwony Tyrka i P. Joanny Kowalskiej za posprzątanie kościoła i otoczenia naszej świątyni, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Jolanty Dudzińskiej i P. Danuty Bełtek.

9. Bardzo dziękuje P. Tadeuszowi Kantorowi i P. Leszkowi Kara za prace kosmetyczne i wykończeniowe w kościele po wymianie mebli w prezbiterium.

10. Na naszej stronie internetowej można już oglądać transmisje z codziennej Mszy Św. I nabożeństw. Jest to z myślą o chorych i przebywających poza parafią.

11. Polecam i zachęcam do lektury prasy katolickiej.

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

13. W sobotę 19.10.2019 r.zaplanowany jest wyjazd chóru i scholii do Tylicza i Muszyny. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 6.50. Wyjazd o godz. 7.00.

14. W związku z przeżywanym Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym organizuję wyjazd na XIX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Mielcu w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w dniu 26 października (sobota), zapisy w zakrystii.

15. Wypominki listopadowe połączone z różańcem za zmarłych odprawiane będą w dni powszednie listopada pół godziny przed Mszą św. Wypominki roczne będą w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00; 10.30. Przy wypominkach rocznych proszę wpisać godzinę, przed którą mają być one czytane (8.00 lub 10.30). Kartki z wypominkami, można składać w zakrystii i kancelarii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.