jaselka 013

27 stycznia 2019 r. w niedzielę o godz.16: 00, odbył się spektakl teatralny w naszej świątyni parafialnej pt: „Betlejem rodzi się w Nas”. Spektakl został przygotowany przez młodzież z Rzuchowej pod opieką ks. Piotra. Spektakl opwiadał, co dzieje się w sercach złych duchów, Aniołów i współczesnych ludzi, którzy przeżywają czas Świąt Bożego Narodzenia i kto jest najważniejszy w perspektywie faktu historii Zbawienia i dzisiejszego człowieka….. Bardzo dziękujemy ks. Piotrowi i młodzieży za wystawienie spektaklu w naszej parafii. Dziękuje bardzo wszystkim parafianom, którzy przybyli by wziąść udział w popołudniowym przedstawieniu. Bóg zapłać!!!

Zobacz zdjęcia kliknij-> TU

dyplom druzynyW mistrzostwach Polski LSO w piłce nożnej Halowej nasi lektorzy (rocznik 2003 do 2006) w zawodach dekanalnych pokonali osiem drużyn i zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach eliminacyjnych, przechodząc do dalszych rozgrywek. Na uwagę zwracają wyniki poszczególnych meczów: Świebodzin –Klikowa: 1:0; Świebodzin- Katedra: 2:1; Świebodzin- Zawada: 1:0 i w finale Świebodzin- Par. ks. Filipinów: 2:1.

koleda misyjna 007Kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wspierają projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Szpital w Bagandou jest pierwszym głównym projektem, który jest realizowany od wielu lat. Przychodzą tam tysiące osób, szczególnie dzieci, które są leczone. Drugim ważnym projektem jest pomoc szkole dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie Za ten projekt odpowiada misjonarka Ewa Gawin. Jest ona taką Matką Teresą w Bertoua.

symbol lektorówW sobotę 1 grudnia, przed pierwszą Niedzielą Adwentu, 6 ministrantów przyjęło posługę Lektora. Są to: Mateusz Bober, Mateusz Ocłoń, Łukasz Ocłoń, Mateusz Jerzykowski, Antoni Wrona, Jakub Abramowicz. Uroczystego przyjęcia dokonał Ks. Dziekan Adam Nita w parafii pw Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie.

Słowo lektor pochodzi z języka łacińskiego: "legere" - czytać i oznacza osobę czytającą na głos teksty biblijne lub liturgiczne w zgromadzeniu liturgicznym, tzn. podczas Mszy Świętej, liturgii sakramentów, sakramentaliów, Liturgii Godzin i innych nabożeństw.

Przeroraty 004żywamy czas ADWENTU, przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, a także na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Nasze myśli kierujemy ku wiecznej ojczyźnie, którą dla nas jest NIEBO. Nie możemy zapomnieć, że wszyscy zmierzamy w kierunku śmierci, która jest przejściem do życia wiecznego. Na to życie wieczne przygotowujemy się przez całe życie, w tym też pomaga nam okres ADWENTU. Poprzez różne, wyrzeczenia, postanowienia, praktyki religijne, ćwiczymy nasza wolę, krztałtujemy naszego ducha i charakter, aby już za życia zbliżać się do rzeczywistości NIEBA. Wtym roku na Mszach RORATNICH pomagają nam PATRONOWIE POLSKI naszej ziemskiej OCZYZNY; św. Wojciech, św. Stanisław Kostka, św. Bp Stanisław Szczepanowski i św. Andrzeja Bobola. Przyglądając się ich życiu, zgłębiając ich duchowość i droge do świętości, nie tylko wzywajmy ich wstawiennictwa, ale także naśladujmy ich w dążeniu do naszej ojczyzny NIEBIESKIEJ.