Wydarzenia

warsztatyW sobotę  29.09.2018 r. scholka św. Maksymiliana z naszej parafii pojechała na warsztaty muzyczne odbywające się w Głobikowej koło Dębicy. Grupa 17 osób przez dwa dni brała udział w profesjonalnych szkoleniach prowadzonych przez zawodowych instruktorów muzycznych. Zajęcia wokalne oraz zajęcia z ruchu scenicznego przygotowywały nas na niedzielną mszę oraz koncert w wykonaniu uczestników warsztatów. Nie brakowało też zabaw i tańców, które integrowały dzieci z różnych scholek.

Ubogaceni nowymi doświadczeniami, z radością będziemy dzielić się owocami naszej pracy. (o.rz.)

NSPJ 002Dnia 28 września 2018 r. odbyła się diecezjalna pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej pod hasłem „Duchu Święty, napełnij nas miłością Serca Jezusowego”.
Uczestnicy pielgrzymki spotkali się w parafii pw. Najświęteszego Serca Pana Jezusa w Mikołajowicachj, do której przybyło około 500 osób z różnych parafii wraz z kapłanami-opiekunami, zelatorami i pocztami sztandarowymi. Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyła grupa 37 osób. Byli to członkowie Straży Honorowej, czciciele Serca Jezusowego, młodzież, która prezentowała sztandar oraz ksiądz proboszcz Marcin Płaneta. Do naszej pielgrzymki autokarowej dołączyli się również członkowie Straży Honorowej z parafii Poręba Radlna.

ceremoniarzePo całorocznej formacji duchowej i intelektualnej w naszej wspólnocie parafialnej mamy dwóch nowych ceremoniarzy liturgicznych: Karola Michałka i Mateusza Onika. Wczoraj (22.09.2018 r.) w Gródku nad Dunajcem z rąk ks. bpa Leszka Leszkiewicza otrzymali błogosławieństwo i świadectwo ukończenia kursu ceremoniarza. Jest to najwyższy stopień w formacji liturgicznej, który uzyskuje się po skończeniu diecezjalnego kursu dla ceremoniarzy.

poswiecenie kapliczki 007Od kilku miesięcy trwały przygotowania i prace związane z postawieniem nowej kapliczki Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii. W związku z tym, że stara kapliczka była zniszczona, a obraz przez warunki atmosferyczne wypłowiały, mieszkańcy okolicznych domów zgodzili się na pomysł postawienia nowej kapliczki. Realizacja pomysłu trwała kilka miesięcy przy udziale wielu osób. Zwieńczeniem tego dzieła było poświęcenie nowej kapliczki 8 września 2018 r. w uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Rozpoczecie r szkolnego 034Drodzy  Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie. Minęły wakacje. Skończył się zasłużony wakacyjny wypoczynek, zaczyna się konieczny trud dalszego rozwoju. Warto podjąć trud pilnej, solidnej nauki w szkole a także wysiłek gorliwego  korzystania z lekcji religii. Każdy z nas otrzymał od Pana Boga różne talenty. Dlatego powinniśmy z każdym rokiem życia starać się troszczyć o rozwój tych talentów. Mamy się starać o zdrowie naszego ciała, czyli o rozwój  fizyczny i o rozwój zasobu naszych wiadomości i stylu zachowania, czyli potrzeba troszczyć się o rozwój ciała i ducha a to wymaga podejmowania trudu i wysiłku każdego z nas