Wydarzenia

Meble 031Pierwszy szkic mebli, które mamy w naszej świątyni powstał 25 lipca 2019 r. Następnie powstał projekt wykonawczy mebli. Przez niemalże rok na podstawie wielu projektów i opinii wielu osób, podjąłem decyzje, po konsultacji z Radą Parafialną o rozpoczęciu prac nad nowymi meblami. Wszystkie prace, także wykonywane przez stolarza i tapicera, odbywały się pod kierownictwem pana Kazimierza Klimkiewicza, który swoją pracownię artystyczną prowadzi w Tarnowie od roku 1983. Pan Kazimierz prace swoje projektował, wykonywał i nadzorował w wielu kościołach naszej diecezji.

Zelichow 003"Ona nam wszystkim Matką najczulszą – i dotąd była, i teraz jest, i zawsze będzie: i w życiu, i przy śmierci, i w wieczności także."
św. Maksymilian M. Kolbe

W parafii Zelichow odbyły sie uroczystosci 25-lecia zalożenia Rycerstwa Niepokalanej na ktorą było zaproszone Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii.

Mszy św. przewodniczył prezes MI o.Stanislaw M. Pietka oraz wiceprezes o. Piotr M. Lenart, ktory wygłosil homilie do zgromadzonych. Kosciół parafialny p.w. św. Zygmunta to stary zabytkowy kosciol przeniesiony z naszej sąsiedniej parafii Pleśnej do Żelichowa.

W uroczystościach wzięło udział 16. sztandarów Rycerstw z naszej diecezjii. Rycerstwo Niepokalanej w Żelichowie jest jednym z najstarszych stowarzyszen diecezji tarnowskiej. Uroczystosci zakonczyły się wspólna agapą.

Zobacz zdjęcia.

Sandomierz 008Sandomierz to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Początki osadnictwa na tym terenie i w jego regionie sięgają najdawniejszych czasów. Świadczą o tym dokonywane w obrębie miasta i okolic liczne odkrycia archeologiczne. Ślady pierwszej obecności człowieka na tym obszarze pochodzą z młodszej epoki kamiennej - neolitu (5200 p.n.e. - 1700 p.n.e.). Usytuowane jest na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są: średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski - kościół św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski.

Tu przebywali królowie, książęta i wiele innych ważnych osobistości, pozostawiając po sobie liczne pamiątki. Najważniejszym gościem we współczesnych czasach był Papież Jan Paweł II, który odwiedził miasto 12 czerwca 1999 roku.

odpust 001Odpust – święto patronalne wspólnoty parafialnej to czas zyskiwania wielu łask Bożych; to także czas ludzkich spotkań, wspólnej modlitwy i zbliżenia dusz ku Bogu. Tak było podczas tegorocznej uroczystości odpustowej, która odbyła się w naszej parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Świebodzinie 18.08.2019 roku. Miała ona charakter szczególny – gościliśmy w naszej wspólnocie J. E. Bpa Bronisława Bernackiego Ordynariusza Diecezji Odesko-Symferopolskiej. Ks. Bp przewodniczył głównej Mszy Św. Odpustowej o godz. 11:00 i także poprowadził procesję Eucharystyczną.

Na każdej Mszy Św. głosił do naszej wspólnoty parafialnej kazanie, umacniając naszą wiarę i dzieląc się swoim doświadczeniem duszpasterskim na Ukrainie.