Wydarzenia

koncert 001W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Rzeszowie po raz siedemnasty odbył się koncert "Jednego Serca, Jednego Ducha". W koncercie wzięło udział około 50 tysięcy osób. W ten wyjątkowy dzień wierni z całej Polski przybywają w to miejsce, aby śpiewem i tańcem uwielbiać Jezusa Chrystusa. Także z naszej parafii młodzi duchem wzięli udział w tym wydarzeniu.koncert 002

Czestochowa 00115 czerwca 2019 r. na Jasnej Górze odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia istnienia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce oraz 100. rocznicą wyniesienia krakowskiego bractwa do godności arcybractwa. Z tej okazji do Częstochowy przybyła XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, której hasłem były słowa „150 lat przy Sercu Jezusa”. Głównym punktem obchodów była Msza św. o godzinie 15.00, której przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, opiekun SH NSPJ w Polsce z ramienia Episkopatu Polski. Bogaty program uroczystości jubileuszowych umożliwił wszystkim wiernym zagłębienie się w tajemnice wielkiej miłości Serca Chrystusowego do całej ludzkości. Z naszej parafii w tych uroczystościach wzięło udział 45 członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

dziekczynienieWe wtorek 11 czerwca w Starym Sączu odbyło się diecezjalne dziekczynienie za przyjęty przez młodzież sakrament bierzmowania. Z naszej parafii wyruszyliśmy na to spotkanie rano o godz. 07:30. Po przyjeżdzie zarejestrowaliśmy się, następnie było przygotowanie do Eucharystii. Mszy św. przewodniczył Bp Andrzej Jeż.  W tych uroczystościach wzięło udział siedem tysiecy młodzieży. Bp Andrzej podczas kazania, odnosząc się do mocy i działania Ducha Świetego, zwrócił uwagę na wewnętrzną wartość każdego człowieka. Po Mszy św. młodzi zostali ugoszczeni przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania "Opoka". Organizatorzy spotkania, czyli Wydział Katechetyczny tarnowskiej Kurii Diecezjalnej we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego i Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży zatroszczyli się zarówno o strawę duchową, jak i fizyczną podczas naszego pobytu przy Ołtarzu Papieskim.

Boze cialo 00120 czerwca 2019 r. obchodziliśmy wraz z całym Kościołem uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie Bożym Ciałem. Tradycyjnie zgromadziła ona bardzo wielu parafian, szczególnie rodzin z dziećmi. Te ostatnie chętnie uczestniczyły w procesji, sypiąc kwiaty i dzwoniąc dzwoneczkami przed Najświętszym Sakramentem.

Nieodłączną częścią liturgii tego święta jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których czyta się Słowo Boże, śpiewa suplikacje i przede wszystkim ukazuje wiernym Najświętszy Sakrament, czyli Ciało prawdziwie obecnego Jezusa Chrystusa. Właśnie realna obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie była tematem kazania wygłoszonego w Boże Ciało przez ks. Proboszcza Marcina Płanetę. Aby ukazać istotę tego święta, sięgnął on do historii tzw. cudów eucharystycznych, które przez wieki umacniały wiarę Kościoła w rzeczywistą obecność Ciała i Krwi Chrystusa w konsekrowanym chlebie i winie.

szoklne kolo caritas006Dnia 04.06.2019 r. odbył się XIII zjazd Szkolnych Kół Caritas w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10:00 zawiązaniem wspólnoty i przedstawieniem pt. „Opowieść o początkach pasierbieckiego Sanktuarium”. O godz. 11:00 uczestniczyliśmy we Mszy św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza. Po Eucharystii wszyscy zgromadzeni wzięli udział w agapie, a następnie we wspólnej zabawie z wodzirejami. Z naszej parafii w tych uroczystościach uczestniczyło dwudziestu młodych wolontariuszy.

Wielu osób poprzez zaangażowanie w działalność Szkolnych Kół Caritas daje piękne świadectwo wiary i wrażliwości serca na potrzeby innych ludzi. Dobroć, miłość miłosierna i chęć pomocy braciom i siostrom w trudnych sytuacjach życiowych i losowych wypływa z więzi z Panem Jezusem, jaką przeżywają młodzi. Dlatego ważne jest od młodych lat kształtowanie i budowanie bliskiej więzi z Panem Bogiem, który jest Miłoscią dotykającą serca każdego człowieka.

Zobacz zdjęcia.