IMG 20240411 WA0001Jak poucza nas Katechizm Kościoła Katolickiego Sakrament Bierzmowania udoskonala łaskę chrztu. Chrzest wciela ochrzczonego do Kościoła, a bierzmowanie pogłębia więź z Kościołem i obdarza szczególną mocą Ducha Świętego. Dzięki temu wierzący może, głębiej zakorzenić nas w synostwie Bożym, ściślej wszczepić w Chrystusa oraz włącza nas bardziej w Jego misję i pomóc w świadczeniu o wierze chrześcijańskiej słowem, któremu towarzyszą czyny.

W środę 10 kwietnia 2024 r. podczas Mszy Świętej w Tarnowcu młodzież z naszej parafii w liczbie 15 osób przyjęła sakrament bierzmowania. Sakramentu udzielił J. E. Ks. Bp Artur Ważny. Do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzież przygotowywał ks. Marcin Płaneta i ks. Bartosz Chęciek.

Wszystkim, którzy przyjęli Ducha Świętego życzymy dojrzałości i otwartości na łaski, dary i charyzmaty Ducha Świętego. Oby swoim postępowaniem i słowem wypełniali wolę Bożą, a posługując swoim sercem służyli ludziom i Bogu. Przyjdź Duchu Święty...

1 1W sobotę 6 kwietnia o godz. 10.30 w kościele pw. bł. Karoliny w Tarnowie odbyły się diecezjalne obchody święta Caritas. Miały one wyjątkowy charakter, ponieważ Caritas Diecezji Tarnowskiej obchodzi w tym roku 35 rocznicę reaktywacji. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża został poświęcony sztandar Caritas Diecezji Tarnowskiej, a zasłużonym dla dzieła charytatywnego Kościoła zostały wręczone medale "Misericors". Także przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas wzięli udział w tym szczególnym wydarzeniu.

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” (Ks. Mieczysław Maliński)

DSC 1013Czas Triduum Paschalnego to najważniejszy okres w całym roku liturgicznym. W tych dniach bowiem obchodzimy najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia – mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W Wielki Czwartek wieczorem zgromadziliśmy się na Mszy Wieczerzy Pańskiej, którą rozpoczęliśmy obchody Triduum Sacrum. Liturgia tego dnia prowadziła nas do dziękczynienia za dar kapłaństwa i Eucharystii, ale także pozwoliła nam na nowo przypomnieć wezwanie Chrystusa, abyśmy sobie nawzajem służyli.

W Wielki Piątek wieczorem uczestniczyliśmy w Liturgii Męki Pańskiej, której centralnym momentem była adoracja Krzyża, przez który Jezus Chrystus przyniósł nam zbawienie.

NiedzielaPaW dniu 24 marca 2024 roku, przeżywaliśmy w Kościele Niedzielę Palmową, która wprowadza nas w Misterium Wielkiego Tygodnia. Tradycyjnie już przed sumą o godz. 10.30 wierni wyszli na plac przed świątynią. Rozpoczęła się liturgia Niedzieli Palmowej ks. Bartosz odczytał fragment Ewangelii o wjeździe Pana Jezusa do świątyni, a następnie ks. proboszcz poświęcił palmy przyniesione przez wiernych. Następnie ruszyła procesja do kościoła w której uczestniczyli wierni – na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Krople deszczu i uroki budzącej się na wiosnę przyrody do życia, towarzyszyła wszystkim zgromadzonym.

W świątyni wierni przeżywali Misterium Męki Pańskiej. Po Mszy Św., odbył się konkurs w dwóch kategoriach na najwyższa i najładniejszą palmę wielkanocną. Ręcznie wykonane, oryginalne dzieła zostały nagrodzone upominkami, których fundatorem była Parafia w Świebodzinie.

Zdjęcia

drogaKTrudno wyobrazić sobie owocne przeżycie okresu Wielkiego Postu i radość wielkanocnego poranka bez nabożeństw pasyjnych. Okres Wielkiego Postu to szczególny czas, w którym wezwani jesteśmy do przemiany naszego życia. Jest to także czas, kiedy nasze myśli i wzrok częściej kierujemy ku krzyżowi, bo to właśnie na nim Jezus umarł za nasze grzechy. Szczególną okazję do rozważania męki i śmierci Pana Jezusa stwarzają nam nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. W tym roku już po raz kolejny po skończonej Eucharystii wyruszyliśmy z Krzyżem Jezusa w plenerową Drogę Krzyżową. Przewodniczył jej ksiądz Bartosz.