Archiwum - wydarzenia 2013

Pielgrzymka do Tuchowa

Piesza pielgrzymka do Tuchowa odbyła się w tym roku w zmienionym terminie - wyruszyliśmy w sobotę rano. Grupa pielgrzymkowa liczyła 95 osób, czyli o 21 więcej, niż w roku ubiegłym. Niebo nieco pochmurne pozwoliło na wędrowanie bez wielkiego zmęczenia, co sprzyjało także atmosferze modlitwy i śpiewu.
Obok domu Państwa Pieczonków spotkaliśmy, zmierzających również do Tuchowa, pielgrzymów ze Zbylitowskiej Góry, którzy życzliwie nas pozdrawiali. My zaś, także okazując życzliwość, pozwoliliśmy się wyprzedzić.

Podobnie jak podczas dwóch ostatnich pielgrzymek, również tym razem zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci w gospodarstwie agroturystycznym państwa Sutkowskich na Słonej Górze, gdzie zostaliśmy poczęstowani zimnymi napojami i ciastem.

W Sanktuarium Tuchowskim uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz. 11.00, sprawowanej z okazji pielgrzymki kolejarzy. Przewodniczył jej Ks. Arkadiusz Markowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy a okolicznościowe kazanie wygłosił O. Mariusz Jachym, redemptorysta, misjonarz z Boliwii.
Wszystkim osobom pełniącym funkcje służebne, począwszy od ministrantów niosących na czele znak pielgrzymkowy, poprzez panie prowadzące śpiewy, po panów dźwigających nagłośnienie i kierujących ruchem pojazdów - BÓG ZAPŁAĆ!