Archiwum - wydarzenia 2013

20-lecie święceń kapłańskich Księdza Proboszcza

29 maja 2013 r. minęło dokładnie 20 lat od dnia, w którym ks. Wojciech Sroka otrzymał sakrament kapłaństwa z rąk ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego. W dniu jubileuszu zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby modlić się w intencji ks. Wojciecha i złożyć mu życzenia.

Eucharystii sprawowanej w intencji Jubilata przewodniczył ks. Piotr Smoła. Oprawę liturgiczną ubogaciły wspólnoty parafialne: grupa młodzieżowa przygotowała śpiew przy akompaniamencie kilku gitar oraz czytania liturgiczne, dziewczęta z DSM ułożyły modlitwę wiernych, zaś chór parafialny wykonał kilka pieśni.

W imieniu wszystkich parafian życzenia złożyli Księdzu Proboszczowi przedstawiciele Rady Duszpasterskiej i grup modlitewnych. Wdzięczność i przywiązanie do swojego duszpasterza wyraziły także dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza, DSM oraz grupy młodzieżowej. Na koniec zabrzmiało radosne „Życzymy, życzymy” oraz oklaski będące podziękowaniem parafian za ofiarną pracę ks. Wojciecha w naszej wspólnocie. Dziękując za modlitwę i życzenia, Ks. Proboszcz zwrócił się do parafian z prośbą o objęcie modlitwą również 54 jego kolegów rocznikowych, którzy wraz z nim zostali wyświęceni na kapłanów 20 lat temu. Niech ta modlitwa wciąż płynie i wyprasza kapłanom łaski potrzebne do pełnienia ich służby Chrystusowi i ludziom.

Zobacz zdjęcia!