Archiwum - wydarzenia 2013

Przyjęcie samkramentu bierzmowania przez kandydatów z naszej prafii.

Możemy się stać ludźmi wielkiej świętości, jeśli tylko będziemy tego chcieli”
 Matka Teresa z Kalkuty

13 maja 2013 roku w kościele pw. Świętego Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu młodzież z naszej parafii, oraz parafii: w Porębie Radlnej, Zawadzie, Tarnowcu i Łękawce przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Janusza Kalety.

Ks. Biskup w kazaniu wspomniał o darze Ducha św. i o odpowiedzialności dojrzałego katolika, oraz o rozważnym przejściu po drodze dorosłego życia.

Ksiądz biskup słowami matki Teresy z Kalkuty zaznaczył, aby bierzmowani się nie poddawali, nie zważali na to, że nie zawsze to, co robią, podoba się innym lub może się nie udać. Wspomniał o trudach życia i poświęcenia na przykładzie ojca Władysława Bukowińskiego, duchownego pracującego w Kazachstanie.

To był bardzo ważny dzień w życiu młodych chrześcijan. Przyjęli kolejny sakrament, który otwiera im drogę do dojrzałości chrześcijańskiej. Teraz przed nimi sakrament małżeństwa lub kapłaństwa, gdyż wielu z nich może pójść za śladem swoich patronów, wstąpić do seminarium bądź klasztoru i przyjąć święcenia czy śluby zakonne, bądź poświęcić się życiu w małżeństwie i wychowaniu dzieci, wszystko zależy od tego co wybiorą w przyszłości.

Z naszej parafii sakrament bierzmowania przyjęli: Czosnyka Katarzyna, Gacek Dominika, Gądek Natalia, Hajdo Marzena, Jacher Katarzyna, Jewuła Aneta, Kajmowicz Magdalena, Kantor Agata, Olenicz Oliwia, Wajda Kinga, Walkowicz Dawid, Wiejacki Filip.

Magdalena Kajmowicz