Archiwum - wydarzenia 2013

Dzień Seniora

W niedzielę 13 stycznia odbył się w naszej parafii Dzień Seniora połączony ze spotkaniem opłatkowym. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św., którą w intencji wszystkich osób starszych i chorych z naszej wspólnoty odprawił ks. Wojciech Sroka. Następnie młodzież z grupy apostolskiej przedstawiła jasełka dedykowane w szczególności seniorom. Bohaterów spotkania uhonorowali swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych: pan Stanisław Burnat, wójt gminy Pleśna, oraz pani Marta Rzepa, zastępca wójta.

Druga część uroczystości odbyła się w budynku Szkoły Podstawowej, która wraz z parafią zorganizowała imprezę. Przy obficie zastawionych stołach goście połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wspólnie kolędowali. Radosny nastrój towarzyszący rozmowom i śpiewom kolęd świadczył o tym, że goście dobrze się czuli. Spotkanie było nie tylko okazją do integracji, ale także sposobnością do wyrażenia wdzięczności wobec osób starszych, które tak wiele dobra wnoszą do swoich rodzin i do całej wspólnoty parafialnej.

Zobacz zdjęcia!