Archiwum - wydarzenia 2014

Wycieczka LSO i DSM

Mówią, że historia lubi się powtarzać - i prawie się powtórzyła, bo znów, jak rok temu we wrześniu, ten sam duży czerwony autobus zabrał dzieci i młodzież z grup DSM i LSO na wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-wycieczkowym. Tym razem celem głównym było Sanktuarium w Okulicach, które niedawno przeżywało jubileusz 50 lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. Przed tym obrazem młodzi pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. i prosili Maryję o opiekę.

Dalsza część podróżowania miała charakter bardziej wycieczkowy, choć pojawiły się także elementy sakralne w postaci zabytkowych kościołów. Pierwszym z nich był mały drewniany kościółek Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, pochodzący z XV wieku. Na trasie wędrowania po Lipnicy Murowanej znalazł się także kościół parafialny pod wezwaniem Św. Andrzeja, w którym znajduje się również otaczana przez miejscowych parafian czcią religijną piękna figura Matki Bożej Lipnickiej.

W programie wycieczki było też zwiedzanie Nowego Wiśnicza a szczególnie zamku Lubomirskich, pięknego wczesnobarokowego kościoła oraz bardzo licznych w tym miasteczku pomników, których autorem jest pochodzący z Nowego Wiśnicza artysta rzeźbiarz Czesław Dźwigaj.

Ostatnim etapem wycieczki był pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Chatka u Tadka”, gdzie można było trochę się posilić, pobiegać, pozjeżdżać na linowym krzesełku, pokręcić się na karuzeli, pohuśtać się na rozmaitych huśtawkach a nawet wejść do piramidy.

Ciekawe, gdzie czerwony autobus wyruszy za rok...

Zobacz zdjęcia.