Archiwum - wydarzenia 2014

Uroczystość odpustowa

Tegoroczną uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego obchodziliśmy w naszej parafii 10 sierpnia. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Henryk Homoncik, proboszcz w Krościenku nad Dunajcem, on również wygłosił kazanie. W uroczystości uczestniczyli także księża przybyli z całego dekanatu, parafianie i goście. Liturgię upiększył śpiew chóru parafialnego.

W skierowanym do uczestników liturgii kazaniu ks. H. Homoncik poruszył sprawę odpowiedzialności każdego z nas nie tylko za samych siebie i własne wybory życiowe, ale również za innych ludzi, z którymi wiąże nas życie, oraz za Kościół, którego jesteśmy członkami. Przykładem takiej postawy odpowiedzialności był niewątpliwie patron naszej parafii, św. Maksymilian.

Ale do podobnej postawy jesteśmy zobowiązani wszyscy – przypominają nam o tym choćby tzw. grzechy cudze, które uświadamiają nam, że w jakiejś mierze ponosimy odpowiedzialność także za grzechy naszych bliźnich. Dlatego też nie powinniśmy obojętnie milczeć, gdy dzieje się zło, zwłaszcza gdy dotyka ono ludzi nam bliskich. Właśnie taka postawa jest przejawem chrześcijańskiej dojrzałości. Na takich ludzi – prawdziwych i odważnych świadków Ewangelii – czeka dzisiejszy świat.

Zobacz zdjęcia!