Archiwum - wydarzenia 2014

Pielgrzymka do Tuchowa

5 lipca odbyła się piesza pielgrzymka do Tuchowa. Większość pielgrzymów zgromadziła się przy kościele o godzinie 7:00. Po modlitwie i błogosławieństwie ruszyliśmy na południowy wschód - do Sanktuarium w Tuchowie. W tym roku pielgrzymkę ze Świebodzina poprowadził tymczasowy zastępca ks. proboszcza - ks. Paweł Gruszka z Pleśnej. Na odcinku kościół - las w szeregi pielgrzymów wstąpiło jeszcze około 30 osób. Ostatecznie nasza grupa liczyła ok. 120 uczestników.

Oprócz tych, którzy pieszo podążali do naszej Matki, do Tuchowa przybyło w inny sposób liczne grono parafian. Pielgrzymowaniu sprzyjała dobra pogoda i radosne śpiewy. Nie brakowało również głębokiej modlitwy prowadzonej przez wielu pielgrzymów. Podobnie jak w ubiegłym roku spotkaliśmy się z pielgrzymami ze Zbylitowskiej Góry. Teraz było to podwójne spotkanie, które za każdym razem kończyło się wyprzedzeniem naszej grupy, czemu towarzyszyły pozdrowienia oraz uśmiechy.

Fot. i tekst K.Rzepka