Archiwum - wydarzenia 2014

Remont schodów

Podczas spotkania Rady Parafialnej, które odbyło się w styczniu bieżącego roku, została podjęta decyzja, aby w ramach dalszych prac remontowo-wykończeniowych przy naszym kościele, przeprowadzić remont schodów wejściowych. Prace te rozpoczęte zostały w poniedziałek 19 maja. Przed południem do pracy przy usunięciu lastryka przyszło 18 mężczyzn, kolejnych trzech dołączyło po południu, a jeszcze kilku zajrzało po pracy z pytaniem „czy trzeba pomóc”. Dzięki temu zaangażowaniu, a także dobrej pogodzie, pierwszy etap udoało się pokonać bardzo sprawnie.
Zdjęcie warstwy lastryka potwierdziło, że decyzja o remoncie schodów była rzeczywiście słuszna, gdyż nie tylko zewnętrzna warstwa schodów, ale także betonowa struktura nośna, zwłaszcza w części środkowej, posiadała znaczne nieszczelności, pozwalające wodzie na degradację schodów.
Obecnie prace fachowe wykonuje 5-osobowa ekipa P. Waldemara Pazdana z Zawady k. Dębicy. Na schody została nałożona warstwa hydro-izolacyjna i układane są stopnie z szarego granitu.