Archiwum - wydarzenia 2014

Kanonizacyjna Iskra Bożego Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego w tym roku ma wymiar szczególny, gdyż jest to także dzień kanonizacji Bł. Jana Pawła II. Bezpośrednim przygotowaniem do tego wydarzenia jest w naszej parafii Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która rozpoczęła się W Wielki Piątek i będzie odprawiana do najbliższej niedzieli: W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 15.45, a od wtorku do soboty o godz. 18.00.

W sobotę - wieczór poprzedzający kanonizację Jana Pawła II - w naszym kościele odbędzie się modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o 17.30 modlitwą Apostolatu Maryjnego, następnie, o godz. 18.00, odprawiona zostanie Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Czuwanie zakończy się modlitwą różańcową. Na czuwanie można zabrać świecę, lampion lub znicz, ponieważ po zakończeniu czuwania będzie można zabrać do swoich domów „Iskrę Bożego Miłosierdzia” - płomień zapalony uroczyście 30 marca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i przekazany wszystkim diecezjom. Do naszej parafii płomień iskry Bożego Miłosierdzia został przyniesiony przez młodzież, biorącą udział w spotkaniu z Biskupem Ordynariuszem w Niedzielę Palmową w Tarnowie. Płomień „Iskry Bożego Miłosierdzia” będzie można zabrać także do swoich domów  w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, by przy nim podziękować w modlitwie rodzinnej za dar kanonizacji Jana Pawła II.