Archiwum - wydarzenia 2015

Kolęda misyjna

W niedzielę 27 grudnia 2015 r. z Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa wyruszyli do domów naszej parafii kolędnicy misyjni. W tym roku w kolędzie misyjnej uczestniczyło ponad 50 osób, podzielonych na 8 grup. Wśród kolędników wspierających misjonarzy są zarówno przedstawiciele młodzieży, jak i duża grupa dzieci. Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych odbyło się podczas Mszy św. o godzinie 8.00 i o godz. 10.30.  Kolędnicy przybyli do kościoła przebrani w tradycyjne stroje kolędnicze oraz ubiory charakterystyczne dla krajów różnych regionów świata, gdzie pracują misjonarze. Dzieci włączyły się czynnie także w liturgię mszalną poprzez procesję z darami ołtarza oraz posługę ministrantów.

Po Mszy św. mali pomocnicy misjonarzy wyruszyli do domów naszej parafii, aby dzielić się radością z narodzin Chrystusa i prosić o wsparcie dla swoich rówieśników z krajów misyjnych. Mówiła o tym krótka scenka zaprezentowana przez dzieci podczas odwiedzin w domach.

W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga, Demokratycznej Republiki Konga, Jamajki, Burkina Faso, Brazylii oraz Madagaskaru w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Wszyscy, którzy swoim trudem misyjnego kolędowania, a także złożonymi ofiarami lub modlitwą wsparli dzieło kolędników misyjnych, przyczyniają się do tego, że gdzieś w dalekim zakątku świata ktoś w imię Chrystusa otrzyma dobro. Pamiętajmy jednak także, że zawsze ten, kto daje, więcej jeszcze otrzymuje.

Zobacz zdjęcia!