Archiwum - wydarzenia 2015

Pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ

Grupa 23 osób z naszej parafii uczestniczyła w tradycyjnym już diecezjalnym spotkaniu Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w tym roku odbyło się w parafii NSPJ w Tarnowie. Kościół NSPJ w Tarnowie, to jedna z największych świątyń naszej diecezji, dlatego też nikomu z przybyłych pielgrzymów nie brakło wygodnego miejsca na czas czuwania i modlitwy. Dodatkową wartością była też możliwość wsłuchiwania się w piękny głos nowych wielkich organów, towarzyszących liturgii.
Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczynającej czuwanie modlitewne, przewodniczył Bp Stanisław Salaterski. Po Mszy św. odbyło się uroczyste włączenie do Arcybractwa nowych członków.
Po krótkiej agapie, o godzinie 20.00, rozpoczęła się godzina czuwania przy Najśw. Sakramencie. Po niej miał miejsce Apel Jasnogórski i Droga Krzyżowa, która tym razem, z powodu deszczowej aury, odbyła się wewnątrz świątyni. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem i rozesłaniem, którego dokonał Diecezjalny Moderator ks. Stanisław Łątka.