Archiwum - wydarzenia 2015

Wyniki sondażu w sprawie Rezurekcji

Na spotkaniu Rady Parafialnej zostały komisyjnie podliczone głosy sondażowe w sprawie terminu Procesji rezurekcyjnej. Na 396 kartek przekazanych do poszczególnych rodzin, do skrzynki powróciły 192 kartki z głosami.

Wyniki są następujące:
Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną w sobotę o godz. 20.00: 47 głosów
Msza św. z procesją rezurekcyjną w niedzielę rano o godz. 6.00: 47 głosów
Msza św. z procesją rezurekcyjną w niedzielę rano o godz. 6.30: 98 głosów

Suma głosów za obydwoma niedzielnymi godzinami wskazuje, że poranek wielkanocny zdobył znaczną przewagę - 145 głosów.
W związku z powyższym, Rada Parafialna podjęła decyzję, że Msza św. z procesją rezurekcyjną odbędzie się w niedzielę rano o godz. 6.30.
Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się natomiast w Wielką Sobotę o godz. 19.00.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w sondażu i wyrażamy nadzieję, że rodziny, które nie zabrały głosu w tej sprawie, były gotowe przyjąć z jednakową otwartością zarówno termin sobotni, jak i niedzielny. Ufamy również, że ustalenie w rodzinach wspólnego stanowiska nie spowodowało żadnych konfliktów, a było bodźcem do radosnej i twórczej rozmowy na tematy wiary wyrażanej poprzez liturgię.

Wyniki sondażu zostały opublikowane na stronie internetowej parafii na wniosek Rady Parafialnej.

wraz z Ks. Proboszczem