Archiwum - wydarzenia 2016

Pierwsza Komunia Święta

I Komunia 2016"8 maj, to najpiękniejszy dzień w moim życiu. Długo na niego czekałam. Wtedy po raz pierwszy przyjęłam Pana Jezusa do mego serduszka. Zawsze będę starała się być grzeczną, żeby Pan Jezusa nigdy nie był smutny".

W drugą niedzielę maja odbyła się w naszej parafii szczególnie oczekiwana przez kilkanaście rodzin uroczystość I Komunii Świętej. 16 dzieci po raz pierwszy miało przyjąć do swojego serca Pana Jezusa. W dniu poprzedzającym to wydarzenie dzieci przygotowane przez księdza proboszcza i rodziców podeszły do kratek konfesjonału, aby w ciszy i skupieniu przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Poranek w dzień I Komunii nie napawał optymizmem. Padał deszcz i było chłodno. O godzinie 10.20 dzieci wraz z rodzicami przybyły do kościoła i oczekiwały w przedsionku na wprowadzenie przez kapłana. Tam też odbyło się błogosławieństwo rodziców. Uroczysta Msza Święta była koncelebrowana. Wraz z naszym proboszczem odprawiał ją ks. Piotr Smoła. Dzieci i rodzice aktywnie uczestniczyli we Mszy Św.: czytali wezwania w czasie modlitwy wiernych oraz czytania. Tradycyjnie homilię wygłosił ksiądz proboszcz.

W końcu nadszedł oczekiwany moment. Dzieci przystąpiły do Stołu Pańskiego. W skupieniu, ze złożonymi rączkami dostojnie podchodziły do swojego katechety, aby otrzymać wielki dar Komunii Świętej.
Mamy nadzieję, że przyjmując błogosławieństwo z ręki kapłana, zdały sobie sprawę z wagi z tego co się stało. My rodzice im w tym pomożemy, będziemy w dalszym ciągu prowadzić nasze dzieci do kościoła, pilnować dobrych praktyk odmawiania pacierza, pomagać w ocenie tego, co jest dobre a co złe.
Na zakończenie dzieci podziękowały księdzu proboszczowi, rodzicom, nauczycielom a szczególnie swojej pani za trud włożony w ich wychowanie i opiekę.
Rodzice składają gorące podziękowania osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu uroczystości: księdzu proboszczowi Wojciechowi Sroce, organistce p. Urszuli Kantor, florystce p. Barbarze Gumułce oraz p. Justynie Turaj za śpiew psalmu.

Bóg zapłać. Rodzice

Zobacz zdjęcia (fot. 1-5: Fotovideo Robert Pruchnik)