Archiwum - wydarzenia 2016

PLENEROWA MAJÓWKA

pik 121 W piękne niedzielne popołudnie, 22. maja, ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich parafian na plenerową majówkę. Na samym początku zaśpiewaliśmy litanię do Matki Bożej pod Grotą Matki Bożej z Lourdes. Następnie, na scenie „dolnego kościoła”, grupa teatralna dorosłych ,,Przez pokolenia” przedstawiła ,,Kopciuszka” na wesoło. Później udaliśmy się na plac za kościołem, gdzie każdy mógł zjeść ciasto, bigos, kiełbaski i lody przygotowane przez parafian. Czas umilał nam rodzimy zespół muzyczny ,,Pegaz 2”. W ramach występów rekreacyjno-artystycznych uczniowie klasy piątej z naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Renaty Mroczek, zaprezentowali się w scence „Kto chce, niech wierzy”, Angelika Zabawa zatańczyła taniec cheerleaderski, Karol Szwalec z koleżankami pokazał technikę szermierską, rodzina Kowalskich zaśpiewała piękną piosenkę, a Edward Mazur - żużlowiec zaprezentował swój motor.

Podczas tego spotkania młodzież naszej parafii, która udzielała się też przy organizacji pikniku, uczyła wszystkich hymnu Światowych Dni Młodzieży. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze, a pogoda i parafianie dopisali. Wśród gości, którzy przybyli do nas spoza terenu parafii był także Pan Wójt Józef Knapik.

Impreza zorganizowana została przez Parafialną Radę Duszpasterską, we współpracy z dyrekcją, nauczycielami i uczniami Szkoły Podstawowej oraz Panią Sołtys.

napisała: Kinga

Zobacz zdjęcia /fot. Karolina i inni/

Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy włączyli się w organizację wydarzenia, począwszy od przygotowania programu artystyczno-rozrywkowego i zaplecza technicznego (scena, nagłośnienie, namioty, ławki, kosze na odpadki), poprzez ufundowanie i przygotowanie przekąsek (bigos, ciasto, kiełbaski, lody, napoje) po posługę w czasie samej imprezy: podczas, gdy większość uczestników słuchała muzyki, tańczyła, czy delektowała się przekąskami, byli tacy, którzy kroili i podawali ciasto, podgrzewali i nakładali bigos, smażyli kiełbaski, przygotowywali kawę i herbatę, czy występowali na scenie...

Dziękujemy także tym, którzy złożyli ofiary na organizację wyjazdu młodzieży z naszej parafii do Krakowa na Światowe Dni młodzieży.