Wydarzenia 2017-Archiwum

Poświęcenie wieńców żniwnych

poswiecenie wiencow

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny święcimy zioła, kwiaty i wieńce żniwne. W naszej parafii poświęciliśmy tradycyjny wieniec żniwny przygotowany przez mieszkańców wsi u Państwa Marczyków i drugi związany z hasłem roku liturgicznego ,,Idźcie i głoście’’ wykonany przez rodzinę Państwa Kamińskich.

Ksiądz proboszcz w swoim kazaniu przedstawił Maryję jako naszą matkę, która po swoim wniebowstąpieniu nie opuściła nas, ale ciągle jest obecna w naszym życiu i zawsze się nami opiekuje. Tradycja związana ze święceniem plonów nawiązuje do życia Marii, która tak jak i my musiała się troszczyć o swoją rodzinę, zapewnić jej byt, martwić się o to, żeby zdobyć pożywienie, dlatego dziś dziękujemy Bogu za trud i pracę ludzi, którzy zapewniają nam chleb powszedni.

Zobacz zdjęcia.