Wydarzenia 2017-Archiwum

Pielgrzymka parafialna do Pasierbca i Dobrej

20171118 104104

18 listopada 2017 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do sanktuariów w Pasierbcu, Dobrej i Limanowej. Jako pierwsze odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie po odprawieniu Drogi Krzyżowej uczestniczyliśmy we Mszy św. o godz. 11.00. Po jej zakończeniu spotkał się z nami Kustosz Sanktuarium, który przedstawił historię kościoła i cudownego obrazu. W domu pielgrzyma w Pasierbcu spożyliśmy ciepły posiłek i udaliśmy się w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się w Limanowej, aby pokłonić się Matce Bożej Bolesnej i w bazylice wspólnie odmówić cząstkę różańca.

Następnie pojechaliśmy do parafii w Dobrej, aby odwiedzić byłego proboszcza naszej parafii, ks. Wojciecha Srokę, który przyjął nas bardzo miło i serdecznie. Zwiedziliśmy stary drewniany kościółek pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, pochodzący z XVII wieku. Jego historię przedstawiła nam pani przewodnik. Z zabytkowego kościoła przeszliśmy do nowej świątyni, gdzie Ksiądz Proboszcz w kilku słowach ukazał nam jej historię. Ksiądz Wojciech odmówił też z nami dziesiątek różańca przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Szkaplerznej i udzielił błogosławieństwa.

Później jako gospodarz tamtejszej parafii zaprosił nas na herbatkę i pyszne ciastko. Jako wyraz wdzięczności Rycerze Niepokalanej z naszej parafii, w imieniu wszystkich parafian, wręczyli ks. Wojciechowi kwiaty oraz ikonę św. Maksymiliana, zapewniając o modlitwie i przekazując pozdrowienia od całej parafii.

Zadowoleni z udanej i owocnej pielgrzymki powróciliśmy do Świebodzina, przywożąc pozdrowienia od ks. Wojciecha dla wszystkich parafian.

Zobacz kilka kadrów z pielgrzymki.