Opłatek dla osób mieszkających samotnie w parafii

oplatek samotnych 2020i 001Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. (Św. Matka Teresa z Kalkuty.)

W sobotę 11 stycznia 2020 roku  o godz. 11:00 po raz pierwszy w jadalni na plebanii został zorganizowany opłatek dla samotnych. Koordynatorem tego wydarzenia był Parafialny Oddział Caritas. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i odczytaniem Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Uczestnicy połamali się opłatkiem i zasiedli do posiłku, następnie śpiewali kolędy, radując się z Narodzenia Pańskiego. U wielu osób w oczach pojawiły się łzy podczas łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Uroczystość stała się okazją do integracji parafian, a obecność księdza proboszcza umocniła poczucie przynależności oraz zjednoczenia starszych, samotnych z parafialnym Kościołem.