Mozaika i pomnik św. Maksymiliana

mozaika001Z inicjatywy Księdza Proboszcza nasz kościół wzbogacił się o pierwszą mozaikę, która będzie zamontowana w jednej z czterech wnęk w górnej części świątyni. Gotową już mozaikę można było obejrzeć wystawioną przez kilka dni przy ołtarzu. W sumie zostaną wykonane cztery mozaiki przedstawiające męczenników Kościoła diecezji tarnowskiej. Autorem wszystkich projektów jest artysta Kazimierz Klimkiewicz.

W tym roku wzbogaci się również otoczenie naszego kościoła o pomnik św. Maksymiliana. Będzie on naturalnych rozmiarów, wykonany z mosiądzu. Na odlew figury zbierany jest złom w postaci miedzi i mosiądzu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję wszystkich, którzy mogą i chcą przyczynić się do rozpowszechniania kultu św. Maksymiliana.

sw maksymilian002Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają wymienione przedsięwzięcia, czy to ofiarami, czy własną pracą lub też poprzez włączenie się w zbiórkę miedzi, w imieniu Księdza Proboszcza składamy serdeczne Bóg zapłać.