Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Komunia swW niedzielę 19 lipca w naszej parafii przeżywaliśmy piękną uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas trzecich, które przygotowywał ksiądz Proboszcz. O godz. 10:45 na placu kościelnym zebrały się dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Na początku wprowadzenia dokonał ks. Proboszcz. Następnie dzieci otrzymały od swoich rodziców błogosławieństwo, po czym wszyscy w uroczystej procesji przeszli do kościoła. Rozpoczęła się Msza Święta, podczas której dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne. Kazanie wygłosił ksiądz Proboszcz. Po raz pierwszy Komunię Święta przyjęło jedenaścioro dzieci. Na zakończenie były podziękowania, po czym pobłogosławione zostały pamiątki komunijne, które dzieciom wręczył ks. Proboszcz.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej jest zawsze wielkim świętem parafii i mimo aktualnej sytuacji, panującej pandemii, było tak i tym razem.

Przybyłeś więc, mój Jezu! Tyś to sam do mnie wstąpił! Witam Cię całym sercem, najdroższy Zbawicielu mój! Cześć Ci oddaję i do Twych nóg upadam. Obejmuję Cię i przyciskam do serca. Składam Ci dzięki, żeś raczył przyjść do mnie, nędznego stworzenia. O mój Jezu, Panie i Boże mój! Wierzę, uwielbiam, dziękuję, kocham, ofiaruję Ci wszystkie uwielbienia, wszystkie upokorzenia, wszystkie dziękczynienia, wszelką miłość Aniołów zgromadzonych wokół Twego ołtarza. Ufam, że mi odpuścisz i przebaczysz grzechy, że mnie weźmiesz do nieba, bo czegóż byś mi odmówił, kiedy samego siebie mi dałeś. Kocham Cię, Panie, już teraz Twoim własnym sercem. Dzięki Ci składam za ustanowienie tego Najświętszego Sakramentu! Już Cię teraz nie puszczę mój Panie. Już ty będziesz moim, a ja Twoim na wieki. Spraw to Panie, abym się nigdy od Ciebie przez grzechy nie odłączył, abym spełniał Najświętszą Wolę Twoją i jak teraz pod zasłoną chleba Cię widzę, tak abym kiedyś twarzą w twarz oglądał w niebie na wieki. Amen.

Zdjęcia z uroczystości.