Odpust parafialny

odpust 2020 059W tym roku odpust parafialny przeżywaliśmy 9 sierpnia. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Bp Stanisław Salaterski. Przed Mszą Św. Ks. Bp Stanisław dokonał poświęcenia pomnika św. Maksymiliana i sztandaru Rycerstwa Niepokalanej.

Kalendarium prac:
Figura Św. Maksymiliana według projektu: Pracownia Artystyczna Kazimierz Klimkiewicz.
Figura odlewana przez firmę: Pracownia Ślusarstwa Artystycznego „Arkadia” P. Rafał Kieć.
Wysokość figury 190 cm, waga 300 kg.
- 23 maja 2020 r. powstaje cokół z betonu pod pomnik św. Maksymiliana. Wykonawca P. Leszek Kara, P. Tadeusz Kantor, P. Paweł Pieczonka, P. Karol Michałek, P. Marek Górka.
- 20 czerwca 2020 r. cokół został obłożony granitem. Wykonawca: firma Granimex, P. Tomasz Smosna.

- 24 lipca 2020 r. powstaje chodnik przed cokołem. Wykonawca: P. Jarek Ostrowski wraz z synami.
- 6 sierpnia 2020 r. Mocowanie figury św. Maksymiliana. Wykonawca: firma Arkadia, przy pomocy P. Mateusza Budzika z Radlnej.
- 7 sierpnia 2020 podpięcie oświetlenia pomnika. Wykonawca: P. Andrzej Onik wraz z synami.
- 9 sierpnia 2020 r. poświęcenia pomnika i sztandaru dokonał Biskup Stanisław Salaterski.

Bogu niech będą dzięki!!!
Bardzo dziekuje wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom, sponsorom i pracownikom na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Niech Pan Bóg Wam błogosławi, a św. Maksymilian wyprasza potrzebne łaski i zdrowie.

Ks. Proboszcz Marcin

Zdjęcia z montażu figury.

Zdjęcia z odpustu.