Parafialna wycieczka w Pieniny

szczawnica 2020 014Pomimo panującej pandemii 51 osób z naszej parafii 22 sierpnia 2020 r. wyruszyło na eskapadę krajoznawczo-integracyjną.

Pierwsze miejsce, które zwiedzaliśmy znajduje się pomiędzy Pieninami a Gorcami, czyli Jezioro Czorsztyńskie. Spędzając prawie, godzinę na statku i płynąc wokoło jeziora, którego długość linii brzegowej wynosi prawie 30 km, mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki przyrody. Po zakończonym rejsie udaliśmy się na zwiedzanie Szczawnicy połączone z pysznym obiadem. O godz. 15:00 już czekały na nas na przystani łodzie flisackie w Sromowcach Wyżnych, skąd popłynęliśmy do Szczawnicy. Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin, jednocześnie bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego.

Podczas ponad dwugodzinnego spływu można zobaczyć najpiękniejszą część regionu, jaką jest Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”, czy Czerwony Klasztor..

Wycieczkę urozmaicają opowieści flisaków o mijanych na trasie szczytach, ciekawych miejscach oraz lokalnych legendach. Wszystkim bardzo dziękuję za przeżycie tego cudownego czasu, do następnego razu. Szcześć Boże.

Bł. Piotr Jerzy Frassati – patron przewodników i turystów.

Boże, nasz Ojcze, Ty obdarzyłeś młodego Piotra Jerzego Frassatiego radością spotkania z Chrystusem i życiem zgodnym z wyznawaną, przez niego wiarą w służbie ubogim i chorym; za jego wstawiennictwem udziel także nam łaski wspinania się jak on szlakiem ewangelicznych błogosławieństw i naśladowania go w zapale szerzenia w społeczeństwie ducha Ewangelii. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Zdjęcia z wycieczki.