Nowe Przewodniczki Dziewczęcej Służby Maryjnej w naszej parafii.

IMG 20201018 WA0012W naszej parafii mamy dwie nowe Przewodniczki Dziewczęcej Służby Maryjnej; Martyna Ocłoń i Wiktoria Broda. Pomimo panującej pandemii po ponad rocznym przygotowaniu na poszczególnych sesjach w domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach dziewczynki ukończyły kurs Przewodniczek DSM i otrzymały błogosławieństwo na swoją posługę od ks. Bp Leszka Leszkiewicza.

Dziewczyny będą mogły prowadzić spotkanie formacyjne DSM. Każda dziewczyna, należąca do wspólnoty DSM powinna przestrzegać 5 zadań Dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem. Jej obowiązkiem jest również uczestniczenie w spotkaniach oraz odmawianie przy porannym pacierzu modlitwy „O Pani moja, o Matko moja, cała się Tobie oddaję, ofiaruję Ci dzisiaj oczy moje, serce moje i całą siebie. Gdy przeto Twoją jestem, o Dobra Matko, broń mnie i strzeż jako dziecka i własności twojej. Amen”. Nowym przewodniiczkom życzymy obfitości wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej, trwaniu przy Maryi i wytrwale ukazywaniu drogi świętości młodemu pokoleniu. Szczesć Boże !!!

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!
Tobie poświęcam ciało i duszę moją,
Wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia,
wszystko czym jestem i co posiadam.
Ochotnym sercem oddaję się Tobie,
Niepokalanemu Sercu Twojemu
W macierzyńską niewolę miłości.
Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi
i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.
Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.
Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam.
Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz.
Spraw więc, Wspomożycielko wiernych,
by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna
były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim.
Amen.

IMG 20201018 WA0014  IMG 20201018 WA0018  IMG 20201018 WA0017  IMG 20201018 WA0016