Nowi lektorzy w naszej parafii

9Prawie po dwumiesięcznym kursie czterech chłopców z naszej parafii otrzymło błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora Słowa Bożego. Bardzo dziękuję rodzinom, a także chłopcom; Szymonowi Kosturowi, Tobiaszowi Ciupek, Sebastianowi Ocłoń, Jakubowi Kwiatkowskiemu za to, że z zapałem i zaangażowaniem przygotowali się do tej zaszczytnej posługi.

Bardzo dziękuje P. Mgdalenie Rzepka za wzięcie udziału w przygotowanie chłopców podczas spotkań formacyjnych. Zwieńczeniem kursu była Eucharystia sprawowana 20 marca pod przewodnictwem rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. Jacka Soprycha, w czasie, której 19 chłopców otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora.

Nowi lektorzy dekanatu Tarnów - Południe pochodzą z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie, Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, św. Maksymiliana w Tarnowie, Matki Bożej Częstochowskiej w Łękawce i św. Maksymiliana w Świebodzinie. Nowym lektorom życzymy wytrwałości i systematyczności w ich posłudze, niech dobry Pan Bóg im błogosławi i umacnia w odważnym przekazywaniu Jego Słowa.

Zobacz zdjęcia.