OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (25. 02. 2024 r.)
II Niedziela Wielkiego Postu

• Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

• Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na budujące się kościoły w naszej diecezji. A także związku z tym, że dziś przypada dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, jest zbiórka do puszek po każdej Mszy Św. na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za tydzień ofiary na tace przeznaczone będą na cele diecezjalne. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność!!!

• Spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego we wtorek o godz. 16:30 serdecznie zapraszamy.

• W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• W czasie Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 (dla tych, którzy nie mogą przyjść w piątek). Gorzkie Żale są odprawiane w niedzielę o godz. 14.30. Godzinki o Męce Pańskiej śpiewane są w piątki o godz. 16: 15 i przed poranną Mszą św. w niedzielę. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia Bożego, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej.

• W tym tygodniu przypada, I piątek, I sobota miesiąca marca. Do chorych z posługą sakramentalną udam się po porannej Mszy Świętej. Spowiedź, św. przed pierwszym piątkiem przed każdą Mszą Św., w środę od godz. 16: 00 (kl. IV, V, VI,) w czwartek, od godz. 16: 00 (kl. VII, VIII, i starsza młodzież) i w piątek od godz. 16: 00 zapraszam starszych (rodziców, dziadków). W piątek w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam dzieci z klasy VII i VIII szkoły podstawowej na Msze Św. o godz. 17:00.

• W sobotę no godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne aspirantów L S O z 3 klasy S P.

• W pierwszą sobotę miesiąca Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na modlitwę różańcową o godz. 16:30.

• W zakrystii można nabywać baranki wielkanocne i paschaliki, ofiara za baranka lub paschalik to 10 zł. Ofiary te zostaną przekazane na potrzeby Diecezjalnego Caritas.

• Bardzo dziękujemy za ofiarę na cele inwestycyjne w naszej parafii jedna rodzina złożyła 300 zł. Bóg zapłać za ofiarność!!!

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Doroty Kras i P. Małgorzaty Sobarnia za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodziny P. Barbary Foruna i P. Katarzyny Jewuła.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś. p. + Ignacy Wrona polećmy go Bożemu Miłosierdziu; Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie…..