OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15. 05. 2022 r.
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Dzisiaj prowadzimy akcję „Góra grosza”, jest to pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci nie wychowujących się w rodzinie. Zbiórka będzie się odbywać po każdej Mszy Świętej. Bóg zapłać za Wasza ofiarność.

3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

4. W środę, 18 maja, przypada 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić podczas majówki o godz. 18:00.

5. W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską. Dziękuję za obecność.

6. Za tydzień w niedziele będzie dodatkowa Msza Św. przy kapliczce u P. Szubów- Kłokowa o godz. 12:00.

7. Bardzo dziękuję P. Marcie Rzepka, P. Beacie Kamińskiej za pielęgnacje krzewów wokół kościoła, dziękuję P. Agacie Czapkowicz i P. Irminie Kuklińskiej za posadzenia nowych krzewów przy kościele.

8. Bardzo dziękuję Różom Różańcowym P. Cecylii Nowak, P. Teresy Rzepka, P. Augustynowi Rzepka za ofiary na potrzeby misyjne Kościoła.

9. Bardzo, dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne, 12 rodzin złożyło 3200 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

10. Bardzo dziękuję rodzinom P. Anety Budzik i P. Małgorzaty Chrobak za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielębardzo proszę rodziny P. Marty Rzepka i P. Joanny Wojna.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmyo chorych.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

13. 12 czerwca 2022, planowany jest plenerowy piknik rodzinny przy naszej świątyni parafialnej w formie pikniku parafialnego. Zwracam się, więc do naszych Gospodyń, z prośbą o upieczenie placków. Panie, które byłyby gotowe podjąć się upieczenia ciasta, proszone są o kontakt z P. Lidią Górką. Serdecznie zapraszam sponsorów o otwartość serca i portfeli, o wsparcie tego dzieła naszej rodziny parafialnej, jest potrzeba zakupu, fantów, kiełbasek, chleba, lodów, napoi. Może jest ktoś kto pragnie zademonstrować swoje umiejętności kulinarne to może ugotować bigos, lub grochówkę. Bardzo proszę chętnych w zaangażowanie się w to dzieło i o zgłaszanie się do mnie w celach organizacyjnych. Jeszcze raz dziękuje wszystkim otwartego serca i dobrej woli.

14. Nasza szkoła podstawowa przystąpiła do projektu „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzet elektroniczny i elektryczny, szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Im więcej sprzetu uzbieramy, tym wyższy będzie bon. Akcja trwa do 18 maja b. r. Zbieramy komputery, drukarki, sprzęt rtv i agd, baterie, akumulatory, kable, itp. Wszystko to zanosimy do szkoły. Dziękuję za udział w akcji.

15. Sołtys Sołectwa Radlna informuje, że w dniu 16 maja b. r. (poniedziałek), od godz. 14: 00 do 17: 00 będzie pobierał drugą ratę podatku w domu ludowym w Radlnej.

16. Miłosiernemu Panu polecajmy + Jana Golonka, który w ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności: Dobry Jezu, a nasz Panie…..