OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2. 10. 2022 r.
XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

3. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, miesiąca października. Adoracja Straży Honorowej w piątek od godz. 17.00. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w piątek po porannej Mszy Świętej. Spowiedź, św. przed pierwszym piątkiem o godz. 17: 00, w środę, (kl. IV, V, VI,) w czwartek od godz. 17: 00 (kl. VII, VIII, i starsza młodzież) i w piątek od godz. 17: 00 zapraszam starszych. Zachęcam do skorzystania ze spowiedzi świętej szczególnie dzieci i młodzież, aby w pierwszy piątek przystąpić do komunii pierwszopiątkowej, wynagradzającej.

5. W piątek na Msze św. o godz. 18:00 zapraszam dzieci klasy VII i VIII szkoły podstawowej, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

6. W sobotę na godz. 10:00 zapraszam na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

7. Za tydzień w niedzielę proszę o zgłoszenie kandydatów do Rady Parafialnej, z tyłu kościoła będą karteczki na które zapisujemy imię i nazwisko kandydata do Rady Parafialnej. Osoby z największą liczbą głosów przejdą do dalszego głosowania.

8. Rozpoczęliśmy nabożeństwo różańcowe, w powszedni dzień będzie o godz. 17: 30, a w niedzielę o godz. 14:30, Po nabożeństwie Msza Św. Bardzo zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki każdego dnia, kto nie opuści nabożeństwa różańcowego w miesiącu październiku otrzyma nagrodę, niespodziankę.

9. Bardzo dziękuję 1 rodzinie za ofiarę złożoną na inwestycje w naszym kościele w wysokości 200 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

10. Bardzo dziękuję rodzinom P. Jolanty Stochmal i P. Alicji Kuleńskiej za posprzątanie naszej świątyni i otoczenia, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę bardzo proszę rodziny P. Katarzyny Ziewacz i P. Anny Tadel.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych. Można też nabyć prasę o tematyce misyjnej i w ten sposób wspierać dzieła misyjne Kościoła.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś. p. Stanisława Krydka, Msz Św. pogrzebowa jutro o godz. 12:00. Niech dobry Bóg przyjmie ją do grona świętych w niebie. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie…..