OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14. 07. 2024 r.)
XV Niedziela Zwykła

• Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wojaży.

• Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby ks. Władysława z Ukrainy, za tydzień ofiary na tace przeznaczone będą, na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i ofiarność!!!

• We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

• W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

• Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę parafialną na Święty Krzyż i do zamku w Chęcinach. Wyjazd o godz. 7:00, 20 lipca (najbliższa sobota). koszt pielgrzymki to 100 zł. Są jeszcze miejsca wolne.

• Pragniemy bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w przeżycie festynu rodzinnego. Dziękujemy za zaangażowanie się, Radzie Rodziców ze szkoły podstawowej, zespołowi PEGAZ 2, młodzieży, wydawnictwu BIBLOS, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzuchowej, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej, firmie „Dziecięcy Raj” z Radlnej, Pani Sołtys, chórowi pod dyrygenturą P. mgr Krystyny Olszówka-Łępa, wszystkim sponsorom i tym którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia, wszystkim obecnym na festynie rodzinnym. Na festynie parafia zarobiła 7000 zł. przeznaczę je na prace inwestycyjne w naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność, zaangażowanie i pomoc!!!

• Bardzo dziękujemy za ofiary na inwestycje w naszej parafii w ostatnim czasie 3 rodziny złożyły 700 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Katarzyny Chłosta i P. Pauliny Armatysza przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodzinyP. Beaty Kamińskiej i P. Marii Kamińskiej.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.

• Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.