OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26. 05. 2024 r.)
Uroczystość Najświętszej Trójcy

• Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

• Dzisiaj ofiary na tace przeznaczone są na potrzeby parafialne, w uroczystość Bożego Ciała, składka przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne, a za tydzień w niedzielę ofiary na tacę przeznaczone będą na cele diecezjalne. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie i ofiarność!!!

• Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

• Zapraszamy do piątku włącznie na nabożeństwa majowe o godz. 18:00.

• Zapraszamy na spotkanie modlitewne Apostolatu Maryjnego jutro na godz. 17:30.

• Od 29 maja (środa) rozpocznie się nowenna przed uroczystością N S Pana Jezusa, nowenna będzie odprawiana w dni powszednie 15 min. Przed Msza Św., a w niedzielę i uroczystość Bożego Ciała 15 min. Przed popołudniową Mszą Św. wszystkich czcicieli Serca jezusowego zapraszamy do modlitwy.

• W środę po Mszy Św. o godz. 19:00 uczniowie 7 klasy szkoły podstawowej będą mieli egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność wraz z jednym rodzicem, lub opiekunem.

• W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze św. w Boże Ciało będą o godz. 07:00, 9.00 i 15:00; nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która prowadzić będzie drogą w stronę szkoły, następnie przez parking szkolny i z powrotem do kościoła. Do udziału w procesji zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami, DSM i Liturgiczną Służbę Ołtarza. Bardzo proszę o przygotowanie asyst do feretronów, chorągwi i baldachimu.

• Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18: 00 serdecznie zapraszamy.

• W związku z tym że pierwsza sobota miesiąca czerwca wypada w Oktawie Bożego Ciała Msza będzie o godz. 18:00 i po Mszy procesja.

• W miesiącu czerwcu będą śpiewane Godzinki ku czci Serca Pana Jezusa. We wtorki o godz. 17:30, w piątki o godz. 17:20 zapraszamy i zachęcamy do modlitwy w naszych intencjach.

• Parafia organizuje pielgrzymkę do Świętego Krzyża Klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wyjazd 20. 07. 2024 r. (sobota) liczba miejsc ograniczona. W bliższym terminie podamy dokładny program i cenę. Od dziś można zapisywać się w zakrystii u pana Mieczysława.

• Bardzo dziękujemy za ofiary na inwestycje w naszej parafii 11 rodzin złożyło 3 800 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność.

• Bardzo dziękujemy rodzinom P. Anny Szuba i P. Adama Kot za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę, oraz za ofiarę złożoną na kwiaty i dekorację w naszym kościele. O przygotowanie kościoła na najbliższą niedzielę bardzo prosimy rodziny P. Wioletty Stefanów i P. Danuty Małopolskiej.

• Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Nabywając prasę katolicką pamiętajmy o chorych.