Archiwum - wydarzenia 2013

Droga Krzyżowa kandydatów do bierzmowania

W dniu 1 marca 2013 r. Drogę Krzyżową poprowadziła młodzież z naszej parafii, przygotowywująca się do sakramentu bierzmowania, podejmując tę inicjatywę z zaangażowaniem i radością. Nabożeństwo to związane było z poświęceniem i wręczeniem młodzieży krzyży, które są nie tylko pamiątką bierzmowania, ale także znakiem, że sakrament bierzmowania jednoczy nas bardziej z Jezusem Chrystusem, że bycie świadkiem Chrystusa często wiąże sie z trudem i ofiarą.

Sakrament bierzmowania, który w tym roku wyznaczony został na dzień 13 maja, jest szczególnym wydarzeniem dla wspólnoty parafialnej, a tym bardziej dla samych kandydatów. „W końcu sakrament bierzmowania przyjmujemy tylko raz i jest on bardzo ważny, gdyż zostajemy dojrzałymi chrześcijanami” – zauważa Kasia.
Dlatego potrzebna jest modlitwa za naszą młodzież, aby nigdy nie zeszła z drogi, której symbolem jest KRZYŻ i w życiu chrześcijańskim zawsze cechowała się prawdziwą dojrzałością.

„Ojcze nasz, zatroskani o młodzież, prosimy Cię o szczególne dla niej łaski...”