Archiwum - wydarzenia 2014

Poświęcenie wieńców żniwnych

W Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, podczas Mszy św. o godz. 10.30, zostały uroczyście wniesione do kościoła i poświęcone wieńce żniwne. Przygotowanie i poświęcenie wieńców żniwnych to dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony oraz prośba o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy podejmowali trud pracy na roli i o to, aby nikomu nie zabrakło pożywienia. Jest to równocześnie zachęta do umiejętnego korzystania z darów ziemi i dzielenia się z każdym, kto jest w niedostatku, abyśmy po doczesnym życiu, „niosąc pełne naręcza” dobrych uczynków, zasłużyli na przyjęcie do wiecznego szczęścia.
Wieniec reprezentujący rolników z Kłokowej został przygotowany przez P. Marię Kamińską i P. Beatę Kamińską. W imieniu pracujących na roli ze Świebodzina wieniec budowały: P. Bogusława Marczyk, P. Alicja Włodek, P. Maria Warchoł, P. Bogumiła Zachara, P. Grażyna Barwacz, P. Maria Zięba; konstrukcję wieńca przygotował P. Piotr Michałek.
24 sierpnia delegacja naszej parafii i miejscowości Świebodzin uczestniczyła z wieńcem w Dożynkach Gminy Pleśna, które odbywały się w Janowicach i Pleśnej. Naszą wspólnotę reprezentowali: P. Alicja Włodek, P. Grażyna Barwacz, P. Bogusława Marczyk, P. Lidia i Stanisław Górka. W korowodzie wieniec niesli przedstawiciele młodzieży: Kinga Wajda, Mariola Korpacka, Dominik Starostka i Łukasz Michałek a "powoził" do Janowic i Pleśnej P. Grzegorz Wrona.

Zdjęcia z Dożynek Gminnych