Archiwum - wydarzenia 2015

Młodzi na Synaju w Mielcu

Dnia 5 grudnia przedstawiciele młodzieży z naszej parafii wzięli udział w czwartym diecezjalnym spotkaniu młodzieży - Synaj w Mielcu. Na początku wysłuchaliśmy świadectwo rapera Mirosława 'Koli' Kolczyka w kościele dolnym Parafii Ducha Świętego, gdzie odbyło się także zawiązanie wspólnoty. Następnie udaliśmy się do hali MOSiR. Tam wychwalaliśmy Boga tańcem, który prowadzili wodzireje. Po ,,rozbiciu obozu” każdy z nas otrzymał ciepły posiłek. Głównym celem naszego przyjazdu była uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Stanisława Salaterskiego. Na koniec wzięliśmy udział w uwielbieniu, adoracji ,,...twarzą w TWARZ” z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Dzięki takim spotkaniom coraz bardziej zbliżamy się do Światowych Dni Młodzieży, poznajemy lepiej Boga, ale i siebie nawzajem.