Archiwum - wydarzenia 2015

Odpust parafialny

odpust 009Odpust parafialny to uroczystość patrona kościoła. W naszym przypadku jest nim św. Maksymilian Kolbe. Pomimo tego, że wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana obchodzone jest 14 sierpnia nasz odpust obchodzony w niedzielę poprzedzającą wspomnienie Patrona.

W tym roku dzień ten przypadł na 9. sierpnia. W tym dniu głównym kaznodzieją podczas Mszy świętych był o. Lucjusz Wilk gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Tarnowie. On też przewodniczył Mszy św. o godzinie 11:00 podczas, której skierował do zgromadzonych słowa kazania przybliżając postawy naszego Patrona w odniesieniu do świętości do której powinniśmy dążyć przez całe życie. Zwrócił też uwagę na to, że gdy popełniamy błąd często szukamy usprawiedliwienia odnosząc się do czasów w których żyjemy i do tego, że  patrzymy na postawy innych tłumacząc popełnienie grzechy tym, że  przecież… wszyscy tak robią, co jest błędem i uciekaniem od odpowiedzialności.

Sumę odpustową wzbogacił śpiew chóru parafialnego. Na koniec sumy odpustowej licznie zgromadzeni parafianie i Goście uczestniczyli w uroczystej procesji, którą poprowadził o. Lucjusz w asyście zgromadzonych księży z dekanatu.

Mimo wysokiej temperatury parafianie i Goście licznie uczestniczyli w uroczystościach odpustowych w naszej parafii.

(MK)

Zdjęcia z sumy odpustowej.