Archiwum - wydarzenia 2015

Dzień Seniora - Jasełka

25 stycznia odbył się Dzień Seniora, przygotowany przez naszą parafię i szkołę podstawową. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 14.00, po której, na scenie „dolnego kościoła”, uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali jasełka. Widzowie, którzy wypełnili całą salę widowiskową, z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, ukazujące najpierw dramat rozgrywający się w Raju, potem zaś zmagania posłańców Nieba z członkami „ekipy” Lucyfera, próbującymi różnych sposobów, a także wykorzystującymi pęd do władzy Heroda, by nie dopuścić do wypełnienia się Bożego planu i przyjścia na świat Zbawiciela. Na scenie, jak mówi Ewangelia i każe tradycja,  pojawili się także pełni prostej wiary, ale i życiowej mądrości pasterze oraz wytrwali, wędrujący z dalekich krain Magowie. Kolejne sceny przeplatane były kolędami, wykonanymi pięknie przez solistów.

W budynku szkoły zgromadziło się ponad siedemdziesięcioro Seniorów. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się od słowa P. Józefa Knapika, który po raz pierwszy, jako Wójt Gminy Pleśna, spotkał się z mieszkańcami Świebodzina. Uczestnicy uroczystości do godzin wieczornych spędzili czas przy stole, gdzie wszyscy ze szczególnym zaangażowaniem włączali się w śpiew kolęd.