Archiwum - wydarzenia 2016

Kolęda misyjna

dsc 0835Podczas Mszy Św. o godz. 10.30, w Święto Św. Szczepana, odbyło się posłanie kolędników misyjnych i z Dobrą Nowiną o narodzeniu Jezusa wyruszyło do rodzin naszej parafii 9 grup kolędniczych. Większość kolędników to uczniowie szkoły podstawowej, ale były także przedszkolaki oraz młodzież z gimnazjum. Rolę opiekunów pełnili również dorośli.
W tym roku hasłem kolędy misyjnej były słowa „Jesucristopa sutimpim”. Zostały one zaczerpnięte z języka keczua, którym posługują się m.in. Indianie peruwiańscy, wśród których głoszą Ewangelię tarnowscy misjonarze. Oznaczają one dosłownie: „W imię Chrystusa” i nawiązują do 25-lecia posługi misyjnej naszych księży w Peru, i w szerszym sensie oznaczają: „Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię”.

W tym roku ofiary zebrane przez kolędników misyjnych przeznaczone zostaną na kilka nowych i kontynuację starych projektów związanych z pracą księży i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu PDMD. Więcej na ten temat...