Wydarzenia 2017-Archiwum

Z Jezusem na Drodze krzyżowej

droga krzyzowa 003W piątkowy wieczór 29 marca młodzież z naszej parafii poprowadziła wyjątkowe nabożeństwo Drogi krzyżowej połączone z adoracją Pana Jezusa w tajemnicy Jego męki. Hasłem spotkania były słowa: „Jesteś tak daleko ode mnie, czasami jednak blisko tak”.

Głębokie, skłaniające do zastanowienia rozważania poszczególnych stacji nawiązywały do współczesnych problemów i dylematów, przed jakimi stajemy niejednokrotnie w codziennym życiu. Podsumowaniem rozważań był krótki film ukazujący za pomocą pantominy walkę Jezusa z siłami zła o człowieka i jego duszę. Płynące z niego przesłanie uświadomiło wszystkim, że tylko życie w bliskości z Jezusem tak naprawdę daje człowiekowi wolność i radość, a On sam nieustannie zmaga się w nas z tym, co próbuje nas od Niego oderwać.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł ucałować relikwie św. Maksymiliana oraz zatopić się w chwili refleksji nad otrzymanym fragmentem Pisma Świętego. Wieczorna pora modlitwy i nastrój stworzony przez przygaszone światła oraz blask świec dodatkowo sprzyjały skupieniu i modlitwie.

W przygotowanie nabożeństwa zaangażowała się młodzież z Grupy Apostolskiej oraz schola parafialna. Oprócz naszych parafian obecni byli także goście - młodzież z sąsiednich parafii.

droga krzyzowa 001  

droga krzyzowa 002

 Zdjęcia można zobaczyć klikając: TU