Wydarzenia 2017-Archiwum

Droga krzyżowa w plenerze

DSC 0264Nabożeństwo Drogi krzyżowej w plenerze stało się doroczną tradycją w naszej parafii. Również w tym roku, 5 kwietnia, wyruszyliśmy na znany wszystkim szlak wiodący od kościoła do krzyża na Podlesiu. Tegoroczne rozważania prowadził ks. proboszcz Marcin Płaneta. Przy poszczególnych stacjach rozważaliśmy tajemnice Męki Chrystusa i zastanawialiśmy się, co to wydarzenie zmienia w naszym życiu.

Symbolem podążania za Chrystusem w Jego męce było dźwiganie dużego drewnianego krzyża przez różne grupy osób – od lektorów, ministrantów, przez ojców, matki, dziadków, młodzież i dzieci. Chwile zadumy w przedwieczornej ciszy, śpiew wielkopostnych pieśni niesionych ponad polami, blask zachodzącego słońca i płonących lampionów, a w tej sielankowej – zdawałoby się – atmosferze świadomość Zbawienia, które przyszło przez Krzyż… Oto co przyciąga rokrocznie do udziału w tej niezwykłej wspólnotowej modlitwie. (mr)

Zdjęcia można zobaczyć klikając: TU