Wydarzenia 2017-Archiwum

Uroczystość Bożego Ciała

Boze cialo 00120 czerwca 2019 r. obchodziliśmy wraz z całym Kościołem uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie Bożym Ciałem. Tradycyjnie zgromadziła ona bardzo wielu parafian, szczególnie rodzin z dziećmi. Te ostatnie chętnie uczestniczyły w procesji, sypiąc kwiaty i dzwoniąc dzwoneczkami przed Najświętszym Sakramentem.

Nieodłączną częścią liturgii tego święta jest procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, przy których czyta się Słowo Boże, śpiewa suplikacje i przede wszystkim ukazuje wiernym Najświętszy Sakrament, czyli Ciało prawdziwie obecnego Jezusa Chrystusa. Właśnie realna obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie była tematem kazania wygłoszonego w Boże Ciało przez ks. Proboszcza Marcina Płanetę. Aby ukazać istotę tego święta, sięgnął on do historii tzw. cudów eucharystycznych, które przez wieki umacniały wiarę Kościoła w rzeczywistą obecność Ciała i Krwi Chrystusa w konsekrowanym chlebie i winie.

Udział w procesji Bożego Ciała to swoiste wyznanie wiary w sakramentalną obecność Chrystusa, a także prośba o to, aby Chrystus błogosławił naszym domostwom i nam samym. Tegoroczna procesja prowadziła do ołtarzy usytuowanych przy drodze w stronę szkoły. Ich tematyka nawiązywała do hasła obecnego roku duszpasterskiego: „W mocy Bożego Ducha”. Poszczególne ołtarze przygotowywali mieszkańcy Kanady (I), Kłokowej – Góry (II), osiedla nad przystankiem PKP i wzdłuż drogi do Rzuchowej (III) oraz Kłokowej – Dołu (IV). (mr)

Uroczystość Bożego Ciała - zdjęcia