Wydarzenia 2017-Archiwum

Dziękczynienie za Sakrament Bierzmowania

dziekczynienieWe wtorek 11 czerwca w Starym Sączu odbyło się diecezjalne dziekczynienie za przyjęty przez młodzież sakrament bierzmowania. Z naszej parafii wyruszyliśmy na to spotkanie rano o godz. 07:30. Po przyjeżdzie zarejestrowaliśmy się, następnie było przygotowanie do Eucharystii. Mszy św. przewodniczył Bp Andrzej Jeż.  W tych uroczystościach wzięło udział siedem tysiecy młodzieży. Bp Andrzej podczas kazania, odnosząc się do mocy i działania Ducha Świetego, zwrócił uwagę na wewnętrzną wartość każdego człowieka. Po Mszy św. młodzi zostali ugoszczeni przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania "Opoka". Organizatorzy spotkania, czyli Wydział Katechetyczny tarnowskiej Kurii Diecezjalnej we współpracy z Wydziałem Duszpasterstwa Ogólnego i Wydziałem Duszpasterstwa Młodzieży zatroszczyli się zarówno o strawę duchową, jak i fizyczną podczas naszego pobytu przy Ołtarzu Papieskim.

Duchu Święty, proszę Cię
o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie
i Twoich doskonałości Bożych,
o dar rozumu do lepszego zrozumienia
ducha tajemnic wiary świętej,
o dar umiejętności,
abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,
o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady
i u Ciebie ją zawsze znajdował,
o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie
nie mogły mnie od Ciebie oderwać,
o dar pobożności, abym zawsze służył
Twojemu Majestatowi z synowską miłością,
o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu,
który Ciebie, o Boże, obraża. Amen.