Wydarzenia 2017-Archiwum

Pielgrzymka do Częstochowy

Czestochowa 00115 czerwca 2019 r. na Jasnej Górze odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 150-lecia istnienia Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce oraz 100. rocznicą wyniesienia krakowskiego bractwa do godności arcybractwa. Z tej okazji do Częstochowy przybyła XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, której hasłem były słowa „150 lat przy Sercu Jezusa”. Głównym punktem obchodów była Msza św. o godzinie 15.00, której przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, opiekun SH NSPJ w Polsce z ramienia Episkopatu Polski. Bogaty program uroczystości jubileuszowych umożliwił wszystkim wiernym zagłębienie się w tajemnice wielkiej miłości Serca Chrystusowego do całej ludzkości. Z naszej parafii w tych uroczystościach wzięło udział 45 członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Czestochowa 002Akt wynagrodzenia NSJ
Jezu Zbawicielu, Synu Boga, godny bezgranicznego uwielbienia i największej chwały, a mimo to tak mało kochany, często wzgardzony i zapomniany; my, przynależący do Apostolstwa Modlitwy, pragniemy kochać Ciebie i we wszelki dostępny nam sposób współpracować z Tobą w dziele zbawienia świata.
Aby wynagrodzić Twojemu Sercu za obojętność, zniewagi, nienawiść do Ciebie i do Twego Krzyża, za brak miłości, deprawację i krzywdy czynione bliźnim, chcemy jeszcze gorliwiej i wierniej służyć Tobie w Kościele, naśladując Twą miłość do Ojca i do wszystkich ludzi według wzoru, jaki nam zostawiłeś w swym świętym Sercu.
Serce Jezusa, bądź uwielbione w naszych sercach i w naszym działaniu!