Wydarzenia 2017-Archiwum

Parafialna pielgrzymka do Tuchowa

IMG 20190706 WA0014Wielki Odpust Tuchowski trwał już w najlepsze gdy również parafianie ze Świebodzina podążyli ku jednemu z najważniejszych maryjnych sanktuariów naszej diecezji, by wziąć w nim udział. Wystartowaliśmy w sobotę 6 lipca o godzinie 6:30. Po krótkiej modlitwie i błogosławieństwie pielgrzymów wyruszyliśmy stosunkowo szybkim krokiem w obranym kierunku. Początkowo niewielka grupa powoli rozrastała się, bowiem po drodze dołączali do nas kolejni mieszkańcy parafii by razem z nami wędrować do Tuchowskiej Pani. Finalnie osiągnęliśmy stan sześćdziesięciu sześciu osób.

Podczas drogi odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, rozważaliśmy Tajemnice Radosne Różańca Świętego a także modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ponadto zaśpiewaliśmy również kilka maryjnych pieśni. Pielgrzymka to również okazja do budowania więzi z bliźnimi, więc od czasu do czasu mieliśmy chwilę dla brata i siostry. Dwa razy też odpoczywaliśmy na krótkich postojach, by zbierać siły do dalszej wędrówki.

Dni poprzedzające naszą pielgrzymkę były dosyć upalne, więc istniała uzasadniona obawa, że i nam przyjdzie wędrować przy wyjątkowo wysokich temperaturach. Na szczęście rzeczywistość okazała się przychylniejsza i Bóg pobłogosławił nam idealną pogodą na pieszą pielgrzymkę – Słońce nie parzyło swoimi promieniami, a zamiast niego delikatny wietrzyk orzeźwiał nas przez całą drogę, ułatwiając wędrowanie.

Do bram Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny szczęśliwie dotarliśmy po godzinie dziesiątej. Kilkanaście minut czekaliśmy jeszcze u podnóża schodów prowadzących do placu sanktuaryjnego, ponieważ wraz z nami przybyły również pielgrzymki z innych parafii i każda zmuszona była cierpliwie czekać na swoją kolej. Ukoronowaniem naszej pielgrzymki była Przenajświętsza Ofiara Mszy Świętej o godzinie jedenastej

 

 ks. Michał

 

Zdjęcia z pilgrzymki