Wydarzenia 2017-Archiwum

Odpust Parafialny

odpust 001Odpust – święto patronalne wspólnoty parafialnej to czas zyskiwania wielu łask Bożych; to także czas ludzkich spotkań, wspólnej modlitwy i zbliżenia dusz ku Bogu. Tak było podczas tegorocznej uroczystości odpustowej, która odbyła się w naszej parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Świebodzinie 18.08.2019 roku. Miała ona charakter szczególny – gościliśmy w naszej wspólnocie J. E. Bpa Bronisława Bernackiego Ordynariusza Diecezji Odesko-Symferopolskiej. Ks. Bp przewodniczył głównej Mszy Św. Odpustowej o godz. 11:00 i także poprowadził procesję Eucharystyczną.

Na każdej Mszy Św. głosił do naszej wspólnoty parafialnej kazanie, umacniając naszą wiarę i dzieląc się swoim doświadczeniem duszpasterskim na Ukrainie. 

Ks. Bp Bronisław Bernacki urodził się 30 września 1944 roku w polskiej rodzinie w Murafie (obwód winnicki) na Podolu. Po studiach w seminarium w Rydze 28 maja 1972 roku otrzymał tam święcenia kapłańskie z rąk kard. Julijansa Vaivodsa. Pracował jako proboszcz w Barze na Ukrainie. W 1995 roku został wikariuszem generalnym diecezji kamieniecko-podolskiej. 4 maja 2002 roku otrzymał papieską nominację na biskupa ordynariusza nowo powstałej diecezji odesko-symferopolskiej, sakrę biskupią przyjął 4 lipca 2002 roku w Kamieńcu Podolskim. W 2016 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Ukrainy, które obradowało w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2018 r. we Lwowie, Brzuchowicach, ks. Bp Bronisław Bernacki został wybrany na Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Ukrainy.

Dziękujemy Ks. Bp Bronisławowi za Jego obecność w naszej wspólnocie parafialnej, świadectwo wiary i wspólną modlitwę. Wam drodzy parafianie dziękuję za wsparcie materialne dla diecezji Odesko-Symferopolskiej, która boryka się z różnymi problemami. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi za każdą ofiarność na potrzeby działalności, ewangelizacyjnej i misyjnej Kościoła.

Zobacz zdjęcia.