Wydarzenia 2017-Archiwum

25. Lat Rycerstwa Niepokalanej

Zelichow 003"Ona nam wszystkim Matką najczulszą – i dotąd była, i teraz jest, i zawsze będzie: i w życiu, i przy śmierci, i w wieczności także."
św. Maksymilian M. Kolbe

W parafii Zelichow odbyły sie uroczystosci 25-lecia zalożenia Rycerstwa Niepokalanej na ktorą było zaproszone Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii.

Mszy św. przewodniczył prezes MI o.Stanislaw M. Pietka oraz wiceprezes o. Piotr M. Lenart, ktory wygłosil homilie do zgromadzonych. Kosciół parafialny p.w. św. Zygmunta to stary zabytkowy kosciol przeniesiony z naszej sąsiedniej parafii Pleśnej do Żelichowa.

W uroczystościach wzięło udział 16. sztandarów Rycerstw z naszej diecezjii. Rycerstwo Niepokalanej w Żelichowie jest jednym z najstarszych stowarzyszen diecezji tarnowskiej. Uroczystosci zakonczyły się wspólna agapą.

Zobacz zdjęcia.