Wydarzenia 2017-Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa

piwniczna 01„Mocą Ducha Świętego Trwamy przy Sercu Jezusa”- pod takim hasłem przeżywaliśmy udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piwnicznej. Spotkaniu przewodniczył J E ks. Bp Stanisław Salaterski.  W tym roku połączyliśmy siły wraz z parafiami, Koszyce Małe i Pleśna, było nas 56 osób.

Był to czas modlitwy, umocnienia wiary i wspólnych rozmów. Na zakończenie naszego spotkania wzięliśmy udział w procesji modlitewnwj przez Plac św. Jana Pawła II znajdujący się poniżej kościoła parafialnego. Szliśmy szlakiem siedmiu kapliczek. W każdej kapliczce znajduje się płaskorzeźba ukazująca poszczególne tajemnice wiary, czy wydarzenia z historii zbawienia, oraz kamień z Ziemi Świętej, pochodzący z danej góry. Siedem kapliczek symbolizuje siedem gór opisywanych w biblii; Góra Synaj, Góra Nebo, Góra Błogosławieństw, Góra Tabor, Góra Oliwna, Góra Golgota i Święta Góra Pańska, czyli Dom Ojca –Niebo.

Po Błogosławieństwie udzielonym wspólnie przez ks. Bp Stanisława i wszystkich obecnych kapłanów udaliśmy się w droge powrotna do naszych parafii.


Bardzo miłujące nas Serce Jezusa,
Jesteś ukryte w świętej Eucharystiii
Bijesz tam dla nas zawsze.
Kiedy zgadzasz się, żebym Cię przyjmowałi
Na chwilę we mnie robisz swe mieszkanie,
Spraw, aby moje serce biło razem z Twoim.
Oczyść me serce z wszystkiego, co jest tylko ziemskie,
Z wszystkiego, co pyszne i zmysłowe,
Z wszelkiego nieładu i wszelkiej niemocy.
Napełnij je tak bardzo sobą,
Żeby nic nie mogło go zaniepokoić,
Lecz żeby w Twojej miłości znajdowało pokój.