Wydarzenia 2017-Archiwum

Nowe meble w prezbiterium

Meble 031Pierwszy szkic mebli, które mamy w naszej świątyni powstał 25 lipca 2019 r. Następnie powstał projekt wykonawczy mebli. Przez niemalże rok na podstawie wielu projektów i opinii wielu osób, podjąłem decyzje, po konsultacji z Radą Parafialną o rozpoczęciu prac nad nowymi meblami. Wszystkie prace, także wykonywane przez stolarza i tapicera, odbywały się pod kierownictwem pana Kazimierza Klimkiewicza, który swoją pracownię artystyczną prowadzi w Tarnowie od roku 1983. Pan Kazimierz prace swoje projektował, wykonywał i nadzorował w wielu kościołach naszej diecezji.

Nasze nowe siedzenia w prezbiterium i stolik pod naczynia liturgiczne są wykonane z drzewa dębowego i z prawdziwej skóry brazylijskiej. Koszt wykonania całości to 28 000 zł. To dzięki ofiarności parafian nasza świątynia nabiera piękna, dla większej chwały dobrego Pana Boga.

Dbając o piękny wygląd naszej świątyni nie zapominajmy o pięknie naszej duszy, o które na pierwszym miejscu powinniśmy się troszczyć. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Zobacz zdjęcia.