Wydarzenia 2017-Archiwum

Nasza Schola Parafialna gościła w Koszycach Małych

schola„Ludzie nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo Aniołowie w Niebie nie będą wiedzieli, co z Wami zrobić”.

Św. Augustyn

Schola im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego z naszej parafi została zaproszona przez ks. Bogusława, Proboszcza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych. W liczbie 18 osób pod przewodnictwem P. Oli Rzepka i P. Mateusza Gomułka, 13. 10. 2019 r. ubogacili swoim śpiewem liturgię Mszy Św. o godz. 11: 00. Także zaśpiewali swoim śpiewem wychwalali Pana Boga po Mszy Św. dając tym samym mały koncert , zebranej rzeszy wiernych.

Pamiętajmy, że muzyka ubrana w Słowo Boże, wzbudza zachwyt serca i duszy, zaś dla wykonawcy sama w sobie jest doskonałym świadectwem żywej wiary. Nie od dziś wiadomo, że przez muzykę i śpiew wzmacniana jest nasza wiara, a dzięki temu jest to także doskonała forma krzewienia kultury chrześcijańskiej. Podczas Światowych Dni Młodzieży, sam papież Franciszek mówił do młodych, że więź ze Słowem Bożym wyrażona w pieśni i muzyce, jest budowaniem kultury trwałej, zaś sama piosenka religijna doskonale pomaga w kontakcie z Bogiem.

Bardzo, dziekuje prowadzącym i dzieciom ze scholi za zaangażowanie w życie naszej wspólnoty parafialnej, za świadecto wiary i poświęcany czas dla nas Wszyskich.