Wydarzenia 2017-Archiwum

U Błogosławionej Karoliny

Zabawa 001W poniedziałek 18 listopada 2019 roku wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa bł. Karoliny Kózówny w Wał-Rudzie. Uroczystości odbyły się w związku z przypadającą 105. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. Karoliny. Siły połączyliśmy z parafią Poręba Radlna i parafią pw. NSPJ w Tarnowie, dlatego uzbierał się cały autobus uczestników. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotował i prowadził franciszkanin o. Łukasz Góra.  W rozważaniach nawiązywał do życia bł. Karoliny, uwrażliwiając uczestników na miłość Boga i bliźniego. W Drodze Krzyżowej wzięło udział ponad trzy tysiące pielgrzymów. Warto przypomnieć starszym, a uświadomić młodszym, że w naszym kościele parafialnym w ołtarzu znajdują się relikwie bł. Karoliny. Męczennica z Wał-Rudy jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc, a w naszej diecezji Szkolnych Kół Caritas, patronowała nam także w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie.

Modlitwa za przyczyną bł. Karoliny:
Najłaskawszy Boże, który sprawiłeś, że młoda dziewczyna poświęciła swoją czystość wyłącznie Tobie przez ofiarę ze swojego życia ginąc z rąk nieprzyjaciela, spraw, prosimy, abyśmy za Jej wstawiennictwem umieli podejmować codziennie walkę z pokusami, Wzbudź w nas mocne postanowienie życia czystego i szlachetnego. Spraw łaskawie, byśmy umieli rozpoznać swoje powołanie i naśladować cnoty błogosławionej Karoliny a spełniając Twoją wolę oczyszczali swoje intencje i przez zachowanie czystości ciała i duszy służyli Tobie z radością. Niech Twoja łaska broni nas od wszelkich napaści nieprzyjaciół Kościoła. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
Ojcze nasz... Zdrowaś... Chwała Ojcu...

 

Zdjęcia z wyjazdu.