Wydarzenia 2017-Archiwum

Jesienne porządki

porzadki 004Jesień w tym roku mamy piękną i ciepłą, dlatego też prace porządkowe wokół naszego kościoła parafialnego mogły się odbyć w drugiej połowie listopada (23. 11. 2019). Prace porządkowe, jak co roku wyknoują dzieci i młodzież z naszej parafii. W tym roku chciałbym bardzo podziękować następującum osobom; P. Beacie Kamińskiej, Annie Kamińskiej, Łukaszowi Ocłoniowi, Kacprowi Solarzowi, Antoniemu Wronie, Mateuszowi Jerzykowskiemu, Marcelinie Turaj, Wiktorii i Gabrieli Broda, Martynie Ocłoń, Oskarowi Korcowi, Adrianowi Abramowiczowi, Bartłomiejowi Barwaczowi, Dawidowi Kajmowiczowi, Patrycji Kukułka, Mikołajowi Hajdukowi, Annie Budzik, Oliwii Budzik, Tomaszowi Maniawskiemu.

„Największa ofiara – to ofiara z własnej woli.” Mówił nasz patron św. Maksymilian. Bardzo dziekuję wszystkim, którzy dzięki własnej dobrej woli angażują się w jakikolwiek sposób w życie parafii. Każdą pracę, którą wykonamy na większą chwałę Bożą, wynagrodzi nam sam Pan Bóg. Sam Pan Jezus w Ewangelii według św. Mateusza zachęca nas, byśmy gromadzili sobie skarby nie na ziemi, a w niebie. Takimi skarbami są uczynki dla większej chwały Bożej i uczynki miłosierdzia względem bliźniego. Idąc przez życie, czyńmy dobro, bedąc odbiciem Dobrego Boga.

Ad majorem Dei gloriam - na większą chwałę Bożą. To powiedzenie znajduje zastosowanie w czynach miłosierdzia, wysiłkach podejmowanych z miłości do bliżniego, fundatorstwu, tak aby na świecie sławiony był Bóg w tym, co robimy.

Zobacz zdjęcia.