Wydarzenia 2017-Archiwum

Nowi aspiranci i ministranci

aspiranci ministrancii 002Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dlatego na Mszy św. o godz. 10.30 odbyło się uroczyste przyjęcie do grona aspirantów i ministrantów. Czterech chłopców zostało aspirantami, przed nimi rok formacji, aby mogli wstapić w szeregi ministrantów. Natomiast trzech chłopców po rocznym przygotowaniu zostało włączonych do grona ministrantów. Powiększenie się grupy chłopców posługujących przy ołtarzu bardzo cieszy, ponieważ dla nich samych jest to okazja, aby zbliżyć się do Pana Jezusa, a dla innych ważne świadectwo wiary. Uznanie należy się także rodzicom, którzy wspierają swoich synów w tym zaangażowaniu, zachęcają do wytrwania i pomagają, np. przywożąc na zbiórki.

Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni. Nowych ministrantów wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.

"Nie jestem w stanie zrobić czegoś wielkiego, ale chcę robić wszystko - nawet te najmniejsze rzeczy - na większą chwałę Boga" – św. Dominik Savio.

Zobacz zdjęcia