Wydarzenia 2017-Archiwum

Wyjazd do Aquaparku

Park wodny 2019Nie możemy być spokojni, gdy miliony naszych braci i sióstr żyje nieświadomych Bożej Miłości” - św. Jan Paweł II


Dnia 14 grudnia 2019 roku Kolędnicy Misyjni wraz z opiekunami przeżywali bardzo radosny i aktywny pobyt w Krakowie w aquaparku. Do dyspozycji uczestników był duży wybór różnych form zabawy w wodzie, na zjeżdżalniach i jaccuzii. Bardzo dziękuję dzieciom i wszystkim za zaangażowanie w pomoc misyjną krajom biedniejszym, misyjnym. Kolędnicy zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów. Dzieci, jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, zdolności, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.

Tej radości potrzebują nasze domy i rodziny. Są rodziny katolickie, którym ani w czasie Wigilii, ani w całym okresie świąt Bożego Narodzenia nie towarzyszy autentyczna radość ze śpiewania kolęd. Ta radość niesiona przez kolędników ma jasną podstawę: jest nią narodzenie Chrystusa, Boga i Człowieka, które każdemu wyznacza sens życia, przypomina o jego wielkiej godności. Także w tym roku przyjmijmy kolędników ciepłym sercem, nie zamykajmy serc i drzwi na pomoc bardziej potrzebującym. Szczęść Boże !!!