Pierwsza Komunia święta

komunia 2021 004W tym roku pierwszą Komunie Świętą przeżywaliśmy dziewiątego maja. Dzięki Panu Bogu pogoda dopisała. W naszej parafii ośmioro dzieci po raz pierwszy w pełni wzięło udział w Eucharystii. Po intensywnym rocznym przygotowaniu dzieci z wielka radością serca spotkały się z Panem Jezusem pod postacią chleba. Wyraz Komunia pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę. Natomiast Eucharystia to z języka greckiego dziękczynienie.

Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej. Symbolem eucharystycznym jest biała hostia, czyli ciało Pana Jezusa pod postacią chleba. W Wielki Czwartek Pan Jezus dziękował Bogu Ojcu podczas Ostatniej Wieczerzy- to właśnie wtedy ustanowił Komunię Świętą. Codzienne świadectwo rodziców okazywane przez drobne gesty, np. miłość, czułość, dobroć, czy co niedzielne uczestnictwo we Mszy Świętej sprawia, że dziecku jest łatwiej zrozumieć oraz doświadczyć bezwarunkowej miłości Boga. Pierwsza Komunia Święta niewątpliwie jest wielkim przeżyciem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców oraz krewnych.(xMP)

Modlitwa w intencji dzieci Pierwszokomunijnych
Drogi Jezu, Przyjacielu Dzieci,
błogosław dzieciom Pierwszokomunijnym.
Daj im zdrowie duszy i ciała.
Pomóż im się prawidłowo rozwijać i wzrastać w wierze.
Daj im łaskę wytrwałości w czystości serca,
aby mogły Cię przyjmować jak najczęściej.
Niechaj odkrywają piękno i bogactwo Komunii Świętej z Tobą. Amen.

Zobacz zdjęcia.